Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Exkurze do EKOFRUKTU

V úterý 23. října měla část naší třídy, která si vybrala pro pracovní činnosti pěstitelství, naplánovanou exkurzi do Slaného. Všichni se těšili, a to ani netušili, co vše uvidí a uslyší.

Cesta podél Slánské hory se nám zdála dlouhá, protože jsme nevěděli, jak dlouho a kam přesně půjdeme. Veseleji se nám šlo, až když jsme uviděli směrovku EKOFRUKT 500 m. Na vrátnici nás uvítal pan doktor Gruncl. Tohoto pána bylo velmi zajímavé poslouchat, neboť poutavě vyprávěl o založení podniku, o práci, kterou vyžaduje sad, o sklizni a dalších zajímavostech sadařství. Poté nás vzal do sadu, kde se zrovna sklízelo. Možná je to i hezká práce, když svítí sluníčko, ale v den naší návštěvy bylo sychravo, jemně pršelo a česáčům byla jistě pěkná zima. Po chvíli jsme přešli do skladu, kam již byla už uložena většina úrody. Zajímavá nám přišla linka na třídění ovoce. Ale asi nejvíce jsme pokukovali po vysokém komínu vystavěném z krabic TWIGY tyčinek. Pan Gruncl nám několikrát řekl, že jsou podnikem, kde to všude voní, a to měl tedy pravdu. Na výrobní linku tyčinek jsme mohli kvůli hygienickým předpisům pouze nahlédnout. Viděli jsme hmotu, jak postupuje po pásu, jak se krájí, namáčí v čokoládě, chladí, balí a expeduje. Nejednomu z nás se sbíhaly všechny sliny. Škoda, že jsme nemohli ještě chvilku zůstat a popásat oči.

Exkurze byla velice zajímavá. Líbilo se nám, že jsme dostali ochutnat čerstvě načesané ovoce a několik tyčinek. Bylo to fajn, ale nemůžeme tam jezdit často, podnik by totiž brzy zkrachoval.

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Ekofrukt 1
Kliknutím zvětšit
Ekofrukt 2
Kliknutím zvětšit
Ekofrukt 3
Kliknutím zvětšit
Ekofrukt 4
Kliknutím zvětšit
Ekofrukt 5
Kliknutím zvětšit
Ekofrukt 6

12. 11. 2012, 13:57
Ondra Lang, VII.A


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát