Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Návštěva ekologického centra TEREZA.

Možná víte, že na naší škole pracuje tzv. EKOTÝM. Pokud ne, hned vám vysvětlím, o co se jedná. Ekotým je skupina žáků naší školy, kteří by rádi, abychom získali titul Ekoškola. Vstup do EKOTÝMU byl dobrovolný, někdo už věděl, co bude jeho úkolem, někdo tam šel jen ze zvědavosti.

Získat mezinárodní titul Ekoškola by bylo pěkné, ale je pro to třeba vykonat ještě spoustu práce. Několik let se snažíme o třídění odpadu ve třídách, v každé třídě visí ekokodex, který jsme si stanovili. Jsou to pravidla, která nám určují, jak se správně ekologicky chovat. Někdy se snaží dodržovat dohodnutá pravidla jen členové Ekotýmu a ostatní se tváří, jako by se jich to netýkalo. Netřídí, nechávají svítit světla či kapat vodu. Jak se asi chovají mimo školu a doma? Někdy už ztrácíme chuť do práce a myslíme, že vše je zbytečné.

Nový elán do práce nám vždycky dodá návštěva Terezy. TEREZA není žádná slečna, je to ekologické centrum v Praze. Všichni jsme nadšeni, jak je tam vše v pohodě a plně ekologické, kupříkladu stoly jsou vyrobeny z tetrapacu apod. Ale ani pracovníci Terezy neměli, podle jejich vyprávění, začátky jednoduché. Však i my, ekotýmáci, se v Tereze chováme jinak než ve škole. Spolupracujeme, plníme úkoly a hlavně diskutujeme a přemýšlíme, jak vše zařídit u nás. Prostě den nabitý úkoly a prací. A to si naši spolužáci mysleli, že jedeme 5. 11. 2012 do Prahy na výlet! Rádi bychom shora zmiňovaného titulu dosáhli, ale museli by chtít všichni žáci naší školy, a ne jen pár jedinců. Doufáme, že členové ekotýmu svým příkladem ovlivní své spolužáky, aby se naše škola mohla pyšnit titulem Ekoškola.

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Tereza 1
Kliknutím zvětšit
Tereza 2
Kliknutím zvětšit
Tereza 3
Kliknutím zvětšit
Tereza 4

12. 11. 2012, 14:07
Eliška Vajshajtlová, VII. A


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát