Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Adventní odcházení

Jaký byl poslední měsíc ve funkci ředitelky zlonické školy

Adventus znamená latinsky příchod, ale pro moji osobu znamenal letos loučení. Pracuji v naší základní škole 37 let, z toho 16 let jako zástupkyně ředitele a posledních 7 let jsem působila ve funkci ředitelky. Nyní k 1. lednu odcházím do důchodu.

V malých obcích, jako je ta naše, bývá obvykle propojen kulturní život obce se školou. U nás je tomu tak také, zejména v období adventu. První adventní neděli jsme ve svátečně vonící a koledami znějící budově přivítali velké množství návštěvníků při Dni otevřených dveří. Přišli i rodiče budoucích prvňáčků, kteří chtějí před zápisem zjistit, co jejich dětem můžeme nabídnout. Máme radost, že jsme jim mohli předvést naši nově vybavenou počítačovou třídu, novou mobilní učebnu s notebooky, které jsme pořídili z projektu EU - peníze školám. Děti velice zaujala interaktivní tabule. Ujistili jsme rodiče, že tato pomůcka u nás není jen nějaká atrakce, ale běžná součást vyučování. Vlastníme totiž 8 interaktivních tabulí a dalších pět sad notebooků s dataprojektorem, se kterými interaktivně pracují všichni od prvňáčků až po deváťáky.

Veřejnost se mohla také přesvědčit, že vedení obce konečně po 11 letech začalo hýbat s rozestavěnou částí budovy. V přízemi u tělocvičny byly dokončeny dívčí i chlapecké toalety. Věříme, že na jaře bude stavba pokračovat a že si návštěvníci příště prohlédnou další hotovou část objektu.

Na Den otevřených dveří si pravidelně připravují starší žáci pro mladší školáky Hodinu pokusů a kouzel, při které chtějí ukázat, že chemie a fyzika nemusejí být obávanými předměty, ale naopak velmi zajímavými. Experimenty se líbily nejen dětem, ale i dospělým.

Dále si na své přišli kreativní jedinci. Ve výtvarných dílnách si mohli vyrobit nejrůznější vánoční dekorace a drobné dárky. Po namáhavé činnosti je čekalo občerstvení v jídelně.

Další adventní neděli se přátelé a příznivci školy setkali v místní sokolovně. Učitelé se svými žáky sehráli představení Co takhle svatba princi? Pohádka byla tentokrát velmi „načančaná“, vystupovala v ní spousta princezen v krásných šatech. Neboť spolupracujeme s Ostrovem (Středisko volného času ve Slaném), měli jsme od něj zapůjčeny kostýmy. S osvětlením a ozvučením pomohli profesionálové, kvalita našich dospělých i dětských herců je známá, takže výsledek byl vynikající. Kdo nemohl pohádku vidět na vlastní oči, může zhlédnout digitální záznam představení.

Základní umělecká škola Slaný s pobočkou ve Zlonicích ve spolupráci se ZŠ Zlonice uspořádaly tradiční adventní koncert. Barokní prostory Památníku A. Dvořáka rozezněly skladby s vánoční tematikou. Sólisté se střídali s vystoupeními komorního flétnového sboru a pěveckého sboru našich žáků a pedagogů.

Neodmyslitelnou součástí Vánoc ve Zlonicích je tradice, že se 24. prosince odpoledne scházíme v kostele u jesliček. Lidé přicházejí zazpívat si koledy, vychutnat si sváteční atmosféru a rozjímat.

Seznámila jsem Vás jen s nejdůležitějšími adventními akcemi. Konala se řada dalších (např. besídky jednotlivých tříd pro rodiče, návštěva školek i seniorů v Domě s pečovatelskou službou....). Hybnou silou všech akcí byli učitelé, ale i uklízečky a kuchařky.

Jsem pyšná na to, že jsem řídila takový aktivní kolektiv, který dokázal stát na mé straně v problémových situacích. V sokolovně při pohádkovém představení mi moji kolegové za společná léta poděkovali velkou kyticí. Totéž učinil i pan starosta Antonín Chochola. Velmi mě zahřálo, že takto ocenili moje působení ve vedení školy. Všem děkuji za spolupráci.

Přeji svému nástupci Mgr. Janu Tůmovi na pozici ředitele, aby byl v jejím řízení úspěšný a aby ho práce bavila. Sama ZŠ úplně neopouštím. Budu se nadále věnovat své profesi i koníčku zároveň, kterým je vyučování dětí.

31. 12. 2012, 13:57
Mgr. Věra Nídrová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát