Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zápis do prvních tříd

Ve dnech 18. a 19. ledna proběhl v ZŠ Zlonice zápis do prvních tříd. Celkem bylo zapsáno 46 žáků. Rodiče dalších 9 žáků žádají o odložení školní docházky. Aby budoucí prvňáčci nepřišli do úplně cizího prostředí, přišli se podívat do naší školy již před zápisem. Provázeli je žáci osmého ročníku.

Již tradičně čekali na předškoláčky při zápsiu jednoduché i těžší úkoly – např. stříhání, počítání, kreslení či vyprávění pohádky - na kterých učitelé vyhodnocovali schopnosti v oblasti jemné i hrubé motoriky, numerické zralosti a schopnosti se vyjadřovat. Zápis probíhal ve třech třídách na prvním stupni ZŠ, které byly vyzdobeny tak, aby se děti cítily dobře. Každým úkolem je provázela pohádková postava.

Ježibaba si připravila překážkovou dráhu, na jejímž konci museli budoucí žáčci vystřihnout a nalepit perníček z papíru na střechu perníkové chaloupky. Princezna a pan král počítali korále, královna uspořádala „konkurz na malíře“. Se zapomnětlivým kouzelníkem procvičovaly děti paměť, popletené pohádkové babičce pomohly roztřídit a vyprávět pohádky, hloupého Honzu učily mluvit, hodné pohádkové mamince ukazovaly, která písmenka už znají. Vyjmenovali jsme jen část úkolů, které budoucí prvňáčci v rámci zápisu plnili. Za úspěšné zvládnutí si mohli vybrat výrobek, který pro ně přichystaly děti ze školní družiny, sladkou odměnu, diplom s obrázky pohádkových postaviček, které je zápisem provázely a pamětní list.

Velké poděkování patří také těmto žákům: Nikole Kaiserové, Nikole Koutné, Barboře a Karolíně Miltrovým, Tomáši Beztahovskému, Davidu Zárubovi, Karlu Nedvědovi, Lucii Macháčkové, Olexandru Fitsayovi, Johaně Drábové, Martinu Kotěrovi za to, že svoji úlohu v rolích průvodců zvládli na výbornou.

Doufáme, že se budoucí prvňáčci budou do školy těšit. Na začátku září je opět přivítají jejich velcí kamarádi.

Omlouváme se rodičům za dlouhé čekání při vyřizování veškerých formalit. Vzhledem k vysokému počtu zapisovaných dětí opravdu nebylo možné tuto agendu urychlit.

15. 02. 2013, 14:53
Marie Provazníková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát