Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Beseda

V úterý 12. února 2013 jsme se zúčastnili další velmi zdařilé besedy, tentokrát na téma AIDS, vaše volba. Povídat si s námi přijel lektor ze sdružení ACET. Tato zkratka je názvem mezinárodní organizace, která poskytuje péči, vzdělávání a vyučování v oblasti HIV/AIDS a rizikového chování mládeže. Spolupracuje i s dalšími organizacemi, které se zabývají problematikou AIDS a pracuje s národními i mezinárodními úřady na zlepšení politiky, jak zabránit šíření HIV/AIDS.

K nám do školy přišel přednášet ředitel pražské pobočky Vladimír Vácha a zaměřil se nejen na nás starší žáky, ale měl připravené povídání i pro nižší ročníky.

My, deváťáci, jsme besedovali o tom, co od vztahů, které začínáme navazovat právě v našem věku, očekáváme, jak přemýšlíme o sexu, zda se zabýváme otázkou antikoncepce, co víme o pohlavních nemocech a nemoci AIDS. Líbilo se nám, že vše doplňuje powerpointovou prezentací s názornými příklady.

Zaujalo nás například povídání o partnerské věrnosti, na kterou měl trošku jiný názor, než jak ji vnímáme my například v televizních seriálech, kde si s ní moc velkou hlavu nedělají.

Besedu zakončil pan Vácha diskuzí, v níž jsme mohli pokládat otázky k danému tématu a doplnit si tak případné nejasnosti.

Miroslav Benák a Nikola Koutná, IX. ročník


Pan Vácha si povídal i se žáky osmých ročníků, tentokrát na téma kyberšikana. Již v loňském roce jsme měli možnost besedovat s ním o šikaně obecně. A protože nás beseda zaujala, byli jsme zvědavi na její pokračování. Možná především proto, že i u nás ve třídě jsme s focením a nahráváním na mobilní telefony již měli problém. Právě takovýchto věcí se totiž kyberšikana týká. S panem Váchou jsme strávili dvě zajímavé hodiny a dozvěděli se, jaká práva máme a naopak – jaká pravidla musíme dodržovat, když chceme fotit či nahrávat na kameru v mobilu. Ujasnili jsme si, jak kyberšikana vzniká, co je její příčinou a proč ji někteří jedinci provozují. Na konci besedy nás pan Vácha seznámil s linkou bezpečí, kam lze případy šikany hlásit, jak telefonicky, tak e-mailem.

Eliška Kumžáková, VIII. ročník

20. 02. 2013, 15:44
Miroslav Benák a Nikola Koutná, IX. ročník, Eliška Kumžáková, VIII. ročník


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát