Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 28. května 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Autor René Černý

FotoRené Černý se narodil v roce 1966 v Rakovníku. Již od útlého dětství se zajímá o letectví a leteckou techniku a asi ve dvanácti letech začal s aktivním leteckým modelářstvím. Díky této zálibě začal rozšiřovat své obzory z historie letectví a historie obecně. Letecké modelářství a dějiny se staly jeho společnými největšími zálibami, a proto značnou část jeho knihovny tvoří literatura, která pojednává o osudech válečných letců a parašutistů.

Je vedoucím Skupiny historie vojenského a policejního letectva Kolešovice u Rakovníka. Se skupinou za využití radiem řízených maket dobových letounů imituje vzdušné boje 2. světové války či zákroky policejních letounů, eventuelně výcvik našich vojenských letců. Též pořádá vzpomínkové pietní akce, především na letce a parašutisty, kteří zahynuli v době 2. světové války, či při plnění služebních povinností. Díky tomuto zájmu se seznámil i se svojí manželkou Zdeňkou, která je neteří parašutisty, npor. in memoriam Arnošta Mikše, příslušníka paraskupiny ZINC. Má tak možnost studovat materiály takzvaně z první ruky k případu událostí na Požárech u Křivoklátu v roce 1942 i souvislosti se zde provedenými výsadky z Velké Británie. „Jakýsi vnitřní impuls mne stále žene zkusit najít v případu Požáry pravý stav věci,“ říká o sobě.

Je absolventem Středního odborného učiliště strojírenského Rakovník, kde v roce 1985 složil maturitní zkoušku. V roce 1986 nastoupil do služeb policie. Zde prošel službou na základních útvarech policie a 7 let pracoval na úseku služební kynologie. Od roku 2002 je zařazen na funkci tiskového mluvčího Územního odboru Policie ČR Rakovník. Po linii služební i zájmové úzce spolupracuje s občanským sdružením Četnická pátrací stanice Praha. Společně se svými přáteli ze Skupiny historie vojenského a policejního letectva Kolešovice, Muzeem T.G.M Rakovník a obcí Kolešovice organizoval v letech 2001 - 2009 každý lichý rok na Rakovnicku setkání vojensko a policejně historických skupin pod názvem Military show.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.99%

Spíše ano
graf

17.44%

Spíše ne
graf

14.36%

V žádném případě
graf

23.21%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1818
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát