Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 28. května 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Autor Ladislav Oplt

FotoLadislav Oplt se narodil 10. prosince 1937 v Kladně. Dětství prožil v průběhu druhé světové války v Novém Strašecí, v Palackého ulici čp. 610. V roce 1946 se odstěhoval s rodinou do Teplic a zpět se vrátil ze zdravotních důvodů v roce 1951, kde žil u svých prarodičů.

Po absolvování základní školy vystudoval Výtvarnou školu v Praze, a to obor „Písmo a grafika“ u prof. Landy, litografii u prof. Hekrleho, knižní ilustraci a grafiku u prof. Vodrážky a propagační tvorbu u prof. Beneše. V středoškolních výtvarných soutěžích získával přední umístění a jeho soubor litografií k Vrchlického Selským baladám vydala škola jako svoji reprezentační práci. Po maturitě začal studovat na Akademii výtvarného umění malbu u prof. Sychry. Také se zabýval studiem dějin umění u prof. V. V. Štecha a u jeho tehdejšího asistenta, nyní prof. Dvořáka.

Základní vojenskou službu absolvoval v Přerově. Zde se zúčastnil armádní výtvarné soutěže, ve které získal první cenu za ilustrace k básním Petra Bezruče. Poté nastoupil do obchodního domu Krušnohor, kde byl zařazen jako výtvarník v oddělení propagace. Roku 1969 přešel z finančních důvodů do Spotřebního družstva Jednota v Teplicích, kde nastoupil jako vedoucí propagace. Zde byla jeho činnost stejná jako v předešlém zaměstnání.

Od roku 1968 publikoval kreslený humor v krajském, ale také v celostátním tisku, např. v Dikobrazu, Roháči či týdeníku Ahoj na sobotu. Podruhé se vrátil do Nového Strašecí v roce 1977. Nastoupil tam do Okresního podniku služeb do funkce vedoucího výrobních středisek a po dvou letech zde zavedl středisko propagace. Po zrušení podniku v první polovině devadesátých let provozoval propagační a reklamní činnost jako živnostník a v roce 1998 odešel do důchodu. V současné době se stále věnuje ilustracím, grafice a malbě.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.99%

Spíše ano
graf

17.44%

Spíše ne
graf

14.36%

V žádném případě
graf

23.21%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1818
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát