Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 28. května 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Recenze na knihu Trenér v dešti

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavel Sklenička, týdeník Raport, vyšlo 16.12.2008

Trenér v dešti, ač neprší

Učitel a fotbalový trenér Milan Dvořák, rodák z Velkého Meziříčí (1963), dnes působí v Lánech, i když velkou část své sportovní kariéry strávil v Novém Strašecí. Na titulní straně své autobiografie sedí v podřepu na hřišti. A i když je ze snímku evidentní, že neprší, na pozadí, které tvoří trávník zalitý sluncem, jsou vysazena písmenka, označující, že má jít o trenéra v dešti. Ale to je asi tak jediný renonc, který lze útlé zpovědi Milana Dvořáka vyčíst.

Na druhou stranu, proč se vlastně pokoušet cokoliv vyčítat člověku, který zasvětil půl života výchově mladých fotbalových talentů a teď své zkušenosti i názory přenáší do tištěné podoby. Navíc, když jako učitel a bývalý regionální novinář rozhodně nepostrádá vyjadřovací schopnosti.

Kromě záletů Martina Havláta „Čanga“ na zimním soustředění ve Stříbrné, včetně epizody s veteránkou před důchodem se knížkou míhají i další osobnosti regionální kopané. Od Čestmíra Kopřivy, Pindy Mrázka, Radima Suchánka až po Michala Beneše. Knížka se snaží zachytit i některé negativní stránky českého fotbalu. Žlučovitost a povrchnost venkovských kibiců, nešvary rozhodčích i nezájem rodičů o volný čas svých dětí. Zážitky trenéra mládeže se míchají s prožitky fotbalisty na konci kariéry. Knížka vrcholí fotbalovou derniérou, skandovanou děkovačkou a operací kyčle. V kritickém pooperačním stavu, kdy pacient po narkóze vyhlíží z okna špitálu, vzniká vůbec nejsilnější pasáž. Autor sleduje z nemocničního lůžka vrány v koruně stromů… Když po chvíli rozezná jejich základní vlastnosti, okamžitě rozdělí místa v sestavě. „Ty dvě malinké by mohly být šikovnými křídelními hráči. Ta stíhačka je slušný obránce a nepolapitelná tvořivý záložník… Velkou a silnou bych poslal na hrot zakončovat… Tak tomu se říká profesionální deformace.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.99%

Spíše ano
graf

17.44%

Spíše ne
graf

14.36%

V žádném případě
graf

23.21%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1818
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát