Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 28. května 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Recenze na knihu Vlídné rady...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kateřina Husárová, Kladenský deník, vyšlo 1.3.2007

Jak mě v Kladně vycvičili

Pravodatný Kladeňák, jak sám sebe nazývá potomek česko-rakouských rodičů, Viktor Suchel se může dnes směle řadit k regionálním spisovatelům, přesto, že svoji literární prvotinu napsal teprve v důchodovém věku. Vyšla před Vánoci 2006 a jmenuje se nejinak než Vzpomínky na staré Kladno, je doplněna půvabnými ilustracemi Luďka Schneidera a fotografiemi od Jaroslava Tesárka.

„Jako dítě jsem býval zaražený, protože jsem se cítil utlačovaný. Nebyl jsem ani Čech ani Rakušan, navštěvoval jsem střídavě oba typy škol a získal tak pocit méněcennosti,“ uvedl Viktor Suchel. Díky tomu, že včas, v době ranné zralosti, poznal partu trempů, kteří lidi neselektují, nabyl nového sebevědomí a příroda, zejména kraj kolem Berounky, mu nadobro učarovala. Přesto, že povolání kladenského spisovatele bylo naprosto civilní, když se vyučil lakýrníkem v Průmstavu, od mládí v něm pulsovala neklidná krev. Kromě trempingu měl další vášeň a svůj nesporný talent vkládal alespoň do kladenského ochotnického souboru Studio Jaroslava Němečka.

„Vyřádili jsme se tam dostatečně a nastudovali několik her, takže se mi i lépe snášelo, když jsem musel následně pracovat v kladenských dolech. To pro mě bylo asi nejhorší období života,“ uvedl spisovatel.

„Vzhledem k tomu, že jsem celkem spokojený důchodce, protože mi slouží zdraví, vytyčil jsem si řadu cílů, mezi nimiž bylo i napsání další mojí knihy, tentokrát o výchově pejsků“. Publikace, tentokrát inspirovaná spisovatelovými kynologickými zkušenostmi ponese název Vlídné rady jak na nejlepšího přítele.

„Řekl jsem si, že musím napsat odbornou knihu pro pejskaře, ale v humorném provedení, protože všechny, které se mi dostaly do rukou, byly podle mě k nečtení. Snad budou mít z té mojí lidé větší užitek a potěšení. Vložil jsem do ní celé srdce., uzavřel spisovatel.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.99%

Spíše ano
graf

17.44%

Spíše ne
graf

14.36%

V žádném případě
graf

23.21%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1818
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát