Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Takový psí život...

Víte, čím bych opravdu chtěla být? Naším psem! Ne každý pes má takové štěstí, ale tenhle mazlík si žije. No představte si tu pohodu - já, chudák student dřu, učím se, pomáhám doma a ještě dostanu vynadáno, že nemám uklizeno, zatímco chlupatý kamarád se uvelebí vedle páníčka na gauči a sleduje Bethowena.

U nás doma je zvykem, že se neustále s taťkou dohadujeme o jídlo. Ne snad, že by nebylo doma jídla dost, ale zásadně máme jen jednou to, co chceme oba. Takže o patku chleba vedeme tvrdý boj, o Pribináčka v lednici jak by smet. Oba máme raději stehýnko, než prsíčka, mamince bereme vypečenou kůžičku a taháme se o ni. Nejednou nám mamka vyhrožovala, že dostaneme jmenovky a budeme si je lepit na jídlo.                                                                                                                               Když si ale štěkne Čipíček, dostane cokoli, bez ohledu na to, čí to je.

Nezajímá nikoho, že mám hlad já, ale že pejsánek kňučí, už se mu vaří kuřecí maso.

O víkendu mám tu drzost spát do deseti a poslouchám, jak celý den nic nedělám. Náš mazánek chrápe celý den, zvedne se jen pro kus žvance nebo na procházku a ještě ho chválí, jaký je to hodný pejsánek! Neuvěřitelné.

Navíc, to aby toho nebylo málo, je náš brouček zvyklý být stále mezi lidmi, tak jsme si ho – bohužel, jako štěně naučili. To tedy znamená, že jezdí každé ráno s tátou do práce, s maminou na nákupy a pokud bychom měli celá rodina odjet, je k dispozici (jak říkáme) psí školka, tedy Čipík odjíždí na rekreaci k babičce. Tam se zdaleka také nemá zle. Snídá s dědou mazaný rohlík, od oběda dostane také a aby nestrádal, musí mít při nejmenším dvě psí tyčinky denně. Logické, že po týdnu rekreace potřebuje odtučňovací dietu.

Naprosto netuším, proč se říká, že má někdo psí život. Já bych takový brala z fleku! Nekonečné hlazení, klidný spánek, procházky na přání… Žádné povinnosti, dohady o kousek jídla a pravidelná dovolená.

Skutečně, čím víc o tom přemýšlím, chtěla bych být naším psem.

 

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
09. 01. 2010, 19:23


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 17. Čtenáři celkem udělili: 72 bodů. Průměrný počet bodů: 4.24

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát