Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 18. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Učitelka nebo delegátka?

Tak nevím,

  není to tak dávno, co jsem psala, jak bych chtěla být delegátkou.Líbilo by se mi,kdybych se mohla věnovat lidem, kteří by přijeli s cestovní kanceláří na dovolenou.Protože si pamatuju, jaké to bylo, když jsem třeba přijela s rodiči na Djerbu,nikdo z nás neuměl -arabsky?-asi ano, jenom brácha anglicky, tak jsme se museli smířit s tím, že se nám bude věnovat delegát, který snad všechno bude o té zemi vědět.

 A měla jsem pravdu.

 Delegátka byla skvělá, všechno nám vysvětlila a když někdo něco potřeboval,tak na něj měla čas.To víte že se mi líbilo hlavně moře a okolí,i když mi naši říkali-Nemysli si, že si ta paní tady užívá,má dost práce a nechtěli bysme být v její kůži.To jsem pak zjistila, když mělo letadlo zpoždění a nějký lidi , asi moraváci se tam s ní hádali.

 Moji rodiče jsou učitelé.

 Když jsem se bavila s mamkou, proč chtěla být učitelkou, taky jsem o tom napsala v jedné anketě,tak jsem si pak říkala, že já nikdy.

  Ale poslední dobou si pořád na učitele hraju, tedy možná víc, někdy si představuji, že bych taky učila. A není to zas až tak hrozné, co jsem si před tím myslela.

  Na druhý stupeň, ten učí mamka a taťka ho taky učil, bych si asi netroufla po tom, co občas slyším.Ale malé děti, teda první stupeň by mě asi bavil.

 Zrovna včera jsem se se třídou loučila s naší paní učitelkou. Bude mít miminko, a bylo mi líto, že ji dlouho neuvidím.Moji kamarádi jí kupovali věci na miminko, já chtěla taky, ale mamka mi říkala, ať radši vyberu něco jiného, že to může přinést smůlu.Nevím jakou?

 Koupila jsem jí kytici a kominíčka pro štěstí.

  Nevím, líbí se mi, co mi mamka doma vypráví, třeba že jí děti poslouchají, co říká o literaturu, baví mě číst si jejich slohové práce a říkám si, že bych na to asi nikdy nic nenapsala.

Ráda známkuju.

  Dělám si takový seznam vymyšlených žáků a pak si hraju.Jenže to není jen tak. Kdo si se mnou asi bude hrát?

Mamka je nervozní, protože se vrací z práce a mít prý znova  zase školu í pý nebaví...Taťka chce, ale za chvíli nevnímá, protože má spoustu práce a brácha, ten je za chvíli učitelem a dává mi poznámky.

  Učitelkou nebo delegátkou,to fakt nevím, ale hrozně mě obojí láká...

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Učitelé
Kliknutím zvětšit
Naše škola
Kliknutím zvětšit
Učitelka nebo delegátka????

Michaela Hrabánková, 3.ZŠ Slaný, 5. ročník
06. 02. 2010, 15:40


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 2.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Leoš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát