Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 17. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Středeční výtvory

Dříve jsi chtěl být popelářem. Jako každý kluk. Nejvíc se ti líbilo, jak jezdili na stupátku. Chtěl jsi být jako oni. Každé středeční ráno jsi si přivstal a nalepen na okně jsi pozoroval, kdy už přijedou. Měl jsi to přesně vypočítané. Přijeli, když byla velká ručička nahoře a ta malá dole. Z dálky obě vypadaly, jako by tvořily jednu čáru. Ale stejně jsi tam byl vždycky dříve. Co kdyby si dneska pospíšili? Nešlo to, je propásnout. Když jsi na ně čekal, dýchal jsi na sklo a rychle jsi tam svým malým prstíčkem něco nakreslil. Jenže tvůj výtvor hned zmizel. A pak přijeli. Koukal jsi, jak koulejí popelnici, nasadí jí na auto, zmáčknou tlačítko a všechen váš odpad z celého týdne spadne dolů. Celý proces netrval déle než minutu, ale tobě to zato stálo. Znali tě. Sem tam ti i zamávali. Snil jsi, že budeš také takový.
         Tvé středeční výtvory na skle mizely doslova jako pára nad hrncem a tys v sobě cítil jakýsi talent. Začal jsi chodit do výtvarného kroužku a z fáze „chci být popelářem“ jsi přešel do stádia „budu malíř“. Rodiče, babičky a dědečkové tě za všechno chválili. Samozřejmě. Kdo by ti dokázal říct, že se mu to nelíbí? Ale někdy se ti to fakt povedlo.
         K popelářům jsi si vytvořil odpor. Už jsi neviděl jen krásu v tom, jak nastoupí na stupátko a jedou ulicí. Vždyť je to práce s odpadky. Chtěl jsi být malíř. Vstávat, kdy budeš potřebovat, pak si namíchat barvy a malovat.
         Být malíř? Co tě to napadlo? Za to nejsou žádné peníze. Musel bys být hodně dobrý, abys se uživil. Musíš si najít něco jiného.
         Ale co?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
24. 10. 2009, 16:12


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 15. Čtenáři celkem udělili: 75 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Milan
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát