Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 25. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

To bych ráda věděla !

Čím bych chtěla býti?

Právě v této době slyším tuto otázku velmi často. Bohužel nedokáži odpovědět konkrétně. Určitě bych chtěla být něčím co mě bude bavit a hlavně to bude prospěšné i jiným lidem.

Teď mě baví např. cizí jazyky a grafika, ale co za 10-15 let . To jazyky bude umět skoro každý, ty jsou přeci základ. Taky grafika nebude už tak velká věda. Nemůžu vědět, co mě v životě čeká. Jediné co vím, je že vzdělání je základ! Lidé si to však uvědomují také a maturita už v dnešní době neznamená zaručený úspěch.

Jsem hodně proměnlivá povaha a asi jako každý mám své dny, kdy se mi nechce do úkolů nebo učení. Je to opravdu velký problém, se kterým se snažím bojovat. Zrovna v tomto období, kdy je počasí stále tmavé, zachmuřené a hlavně deštivé. Raději si uvařím čaj a čtu si knížku. Jako v písničce od Mandrage ,,nemám sílu, nespím“ tak ani já nemám ani náladu na učení např. fyziky. I tento článek mě stál mnoho času, ale psaní mě dostalo více než učení slovíček z němčiny.

Tak ale co mě opravdu baví … určitě sport ( jak aktivně, tak pasivně J ), cizí jazyky –

nejradši mám právě němčinu. Dále počítače a ta grafika . Zajímám se taky o fotografování a malování. Nejsem ovšem tak dobrá, abych mohla jít na nějakou uměleckou nebo výtvarnou školu. Kdyby přeci, co když mě to přestane bavit jako jiné věci.

 Dostala jsem radu, abych studovala gymnázium. V páté třídě jsem se o to ani nepokoušela. Každý povídal, že z gymnázia nebudu mít nic a budu muset jít na vysokou školu.Ovšem jak už jsem psala na začátku, pouze s maturitou neprorazím. Z gymnázia mohu dále studovat téměř kdekoliv, z odborné střední školy by to bylo těžší.

 Dále je tu možnost se plně věnovat cizím jazykům. Láká mě cizina a cestování. Pokud však půjdu na cestovní ruch nebo jazykovou školu nenaučím se toho tolik, jako kdybych strávila 2 měsíce v zahraničí a využívala jazyk naplno.

Opravdu nevím, jak vše dopadne, stále vybírám, hledám školy, zvažuji všechna pro a proti atd. Většina mých spolužáků už ví kam, půjdou. Nejsem si však jistá, že vědí, co je v životě může potkat, a jestli to opravdu zvládnou. Většina z nich je bezstarostná. Mě zajímá jak to bude za těch10 -15 let na školním srazu. Je tedy i moje budoucnost nejistá, přesto se ale snažím najít správné řešení. Doufám, že ho objevím a nebudu toho litovat.

Zuzana Beránková, ZŠ Zlonice, 9. ročník
02. 11. 2009, 22:09


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 17 bodů. Průměrný počet bodů: 4.25

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adriana
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.15%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.28%

V žádném případě
graf

23.85%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3103
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát