Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 25. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Mouchou nebo medvídkem koalou

Každý má svůj vysněný cíl. Někdo chce být automechanikem, někdo malířem. Čím bych chtěla být vlastně já? Kosmonautkou? Archeoložkou?

Někdy přemýšlím, čeho bych chtěla dosáhnout. Koho bych chtěla potkat, s kým bych se chtěla seznámit. Ale abych to všechno stihla, tak bych musela mít křídla a žít aspoň o sto let déle. Ale ani těch sto let by mi nestačilo. Chtěla bych procestovat svět, ale tomu mi brání moje nedokonalá znalost jazyků. Chtěla bych být veterinářkou, ale nemám sílu píchnout injekci bezbrannému zvířátku. Chtěla bych být učitelkou, ale nemám trpělivost. A je mnoho dalších povolání, která bych nemohla dělat. Čím teda budu? Každý mi říká, že bez maturity se v dnešní době nedá žít. Ale je to tak? Co je maturita? Znalosti, které stejně zapomeneme? Podle mě to je jen kus papíru, kterým dokazujeme vystudovanou školu.

A proto chci být mouchou. Všude bych se podívala zadarmo, zaletěla si, kam by mě zrovna napadlo. Nikoho bych nemusela poslouchat. Jen bych si musela dávat pozor, aby mě nějaká hospodyňka nepřimáčkla na okno. Nechtěla bych vidět plácačku jako poslední věc v životě. Nebo bych nechtěla skončit v žaludku hladové žáby, která by si pohodlně seděla na kameni u rybníčka. Sice bych měla krátký život, ale myslím si, že bych si užila lítání a nicdělání. A nebo by se mi líbilo být medvídkem koalou. Houpat se na liánách ze stromu na strom. Žít v deštném pralese. Být nesmírně roztomilá. Mít svůj svět.

Nesplnitelné přání, já vím. Musím si ještě hodně promyslet, co bych chtěla dělat. Snad se dostanu na vysokou školu a pak se uvidí. Mé povolání a budoucnost jsou zatím ve hvězdách.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jako moucha
Kliknutím zvětšit
Medvídek koala

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
11. 11. 2009, 20:37


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 15. Čtenáři celkem udělili: 73 bodů. Průměrný počet bodů: 4.87

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adriana
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.15%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.28%

V žádném případě
graf

23.85%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3103
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát