Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nějak bylo, nějak bude

Čím bych chtěla být? Jako malé dítě jsem chtěla být herečkou nebo zpěvačkou (asi jako každé dítě). Časem jsem ale pochopila, že mi chybí talent a nebudu ani zpěvačkou, ani herečkou. Je obdivuhodné, když už v raném dětství dětičky vědí, čím by chtěli být a řídí se tím i v dospělosti. Například moje kamarádka Eva již v první třídě základní školy zarytě tvrdila, že se chce stát učitelkou a nyní studuje pedagogickou školu v Praze a svého snu se stále drží. Naproti tomu já teprve na druhém stupni ZŠ jsem začala zjišťovat, že mi nejde matika, fyzika a podobné přírodovědné předměty.

     Původně jsem chtěla jít na hotelovou školu a věnovat se jazykům, ale nakonec jsem zvolila OA Slaný se zaměřením na cestovní ruch a jsem za to moc ráda. Je to výborná škola na úrovni. Téměř všichni moji spolužáci plánují jít na vysokou školu, ale já se bojím, že bych na to neměla, hlavně psychicky. Skoro každý říká, že tyto léta jsou nejhezčí v životě, ale pro mě představuje škola obrovský stres. Kolikrát to špatně zvládám, a proto jsem se rozhodla, že nebudu zabírat místo ostatním.

      Jsem rodinný typ a chtěla bych, co nejdřív bydlet se svým přítelem a založit rodinu. Nechci být jedna z těch, co mají první dítě ve třiceti letech až potom, co si udělají kariéru.

     Po střední škole plánuji nějaké pomaturitní studium jazyků (jednoleté) a mohla bych si udělat státnice. Cizí jazyky mě baví, obzvlášť němčina, i když v ní zrovna nevynikám. Líbilo by se mi dělat v hotelu, například recepční, průvodkyni nebo v cestovní kanceláři. Chtěla bych pracovat s lidmi. Samozřejmě je můj sen, abych měla vysokou školu, dobrou práci a nemusela počítat každou korunu a vyhlížet slevy. Bohužel všechno dohromady skloubit nejde. Nejsem kariéristka. Přála bych si mít dítě brzy, dělat práci, která mě baví, i když nebude třeba nejlépe placená. Peníze nejsou všechno a mě záleží především na spokojené a harmonické rodině. Nějak bylo a nějak bude. Podle mě je stejně zbytečně si vše plánovat do posledních detailů. Život si najde cestu sám. Tak uvidíme.

 

Helena Kalašová, OA Slaný, 2. ročník
05. 12. 2009, 12:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Marek
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.56%

Spíše ne
graf

15.18%

V žádném případě
graf

23.94%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3024
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát