Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 22. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Bezohlední řidiči!

Ptáte se proč zrovna ten nadpis? Chtěla bych se tu s Vámi v pár řádcích podělit o můj názor na dnešní řidiče. Chování lidí za volantem auta jsem měla možnost pozorovat jak z pohledu chodce, tak nyní i z pohledu řidiče.

Z pohledu chodce to není tak děsivé jako z pohledu řidiče. Nejčastějším prohřeškem řidičů je to, že nedávají přednost lidem na přechodech. Nejhorší je to tam, kde jsou světelné přechody, protože tam by řidiči měli dávat přednost automaticky, bohužel se to však neděje. Kolikrát třeba přede mnou projede pět aut, než mi to šesté dá přednost, protože mi svítí zelená.

Z pohledu řidiče je to chování až děsivé. Každý člověk za volantem musí myslet trochu dopředu za ty ostatní, musí být ostražitý. Bohužel v dnešní době mohou za většinu dopravních nehod řidiči, kteří jedou nepřiměřenou rychlostí a ti, kteří řídí pod vlivem alkoholu. Je to smutné, že si někdo dokáže sednout za volant, když ví, že pil alkohol, a přesto se chystá řídit. Takovým lidem bych řidičský průkaz sebrala a nikdy bych jim ho už nedala.

Dokonce i když jsem byla v autoškole, kde jsem se řídit teprve učila, tak jsem narazila na pár bezohledných řidičů. Nejen že vůči autům autoškoly by měli být ostatní řidiči zvlášť ohleduplní, ale měli by je hlavně tolerovat. Bohužel některým lidem za volantem je to jedno. Mám vlastní zkušenost, kdy jsem jela po hlavní silnici a z vedlejší se vyřítilo auto jako by nic a ještě si na mě zatroubilo. Další trochu jiná příhoda se stala mému kamarádovi, který jel na světelné křižovatce na zelenou a málem ho smetla žena, která jela na červenou, nebýt jeho ostražitosti, tak do něj nabourala.

Z těchto dvou příkladů je vidět, že musíte být při řízení maximálně ostražití a pozorní. Je to nemilé, ale mnoho řidičů i když jede slušně a opatrně, může být účastníkem dopravní nehody, kterou on nezaviní. Při velikém štěstí se nikomu nic nestane, ale to se neděje často.

Pavla Zehlerová, OA Slaný, 4. ročník
25. 12. 2009, 22:13


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Svatopluk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát