Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 1. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Hospodářství,,jejda jejda´´

 Co se to s naší zemí děje? Tak mnohdy sám sebe se ptám. Peněz málo, nenávist politiky, demonstrace, pole neobdělávané, import stoupá, export klesá a státní dluh se zvětšuje. Ano i takovou stránku má naše země.

Životní úroveň nás se zda být dosti dobrá, avšak jádro ukrývá něco co právě ,,bourá´´ naší spokojenost.

Je to problém nyní těžko řešitelný. Politika nemá pevný základ na kterém se dá stavět. Naše politická scéna je již několik let naprosto ,,dezorientována´´ a to k naší prosperitě rozhodně nepřidává.

 Tudíž i hospodářství a ekonomika nemůže být na úrovni kterou by si občané přáli. Politika, úřady, zemědělství, průmysl, služby a doprava to jsou základní kameny úspěchu a pokud tyto ,,kameny´´ jsou křehké a nemají svojí sílu, nemůže perfektně pracovat celek, čímž myslím náš stát.

V dobách minulých bylo jistě hospodářství na kvalitnější úrovni. Naším polím velely družstva tzv. JZD, která byla sice mnohdy velmi podporována státem, ale za to produkce byly velmi dobrá. Poté však došlo k jejich rušení. Myslím si, že od té doby se zemědělství nedostalo do takových pozic v jakých bylo. Řekl bych že sledujeme spíše úpadek, což je podle mě velká škoda, protože zemědělství je jistě odvětví, ve kterém bychom nemuseli import příliš řešit. Bohužel tomu tak není.

 Když si řeknu náš průmysl, nevím jestli si trochu sám sobě nelžu. Nevím jestli slovo ,,náš´´ je slovem správným. Zdá se mi totiž, že jsme spíše takovým velkým místem pro zahraniční podniky a firmy. Rozprodávání objektů je nyní u nás téměř na denním pořádku. Je to asi věc která mě v této oblasti nejvíce štve.

Jsem čech a chci žít v Český republice, nechci žít v zemi kde je zahraničí vládce. Nu, zatím se mi tento sen více a více rozplývá.

Další otázkou je státní dluh, který se vyšplhal již k hranici 1 bilionu korun. V porovnání s jinými státy by se zdálo to být poměrně v ,,pořádku´´ protože například státy Eu mají dluhy jak státní tak i veřejné mnohem vyšší. Pro naší zemi je to však mnoho a mohla by nastat doba, kdy se dostaneme ke států, které nejsou schopny dluh splácet. Patříme však mezi táty, které jsou závislé na dovozu. V tom případě je velmi těžké odbourávat takto vysoké finanční částky.

Doufám, že země ,,nespadne ještě hlouběji než je nyní, rozhodně by to nebylo příjemné ani pro jednoho z nás

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jsem čech a chci žít v Česku.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 12. 2009, 13:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 33 bodů. Průměrný počet bodů: 4.71

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Laura
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát