Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

No to snad ne!

Takových věcí je, co mě štvou a já s tím nic neudělám, například taková politika. Ano, můžu jít k volbám, je přeci demokracie, ale co zmůže můj jeden hlas. Žádná strana ani žádný zákon, který prezident schválí není a ani nemůže být takový, aby všem lidem vyhověl. Vždycky se najde někdo, komu se přihorší, například marodní – lidé, kteří dříve zneužívali placené marodní si teď zatraceně dobře rozmyslí jestli jít do práce, nebo nejít, oproti tomu lidé, kteří s horečkami chodili pracovat jsou na tom mnohem hůř. To je jen jedno procento, co mi vadí a co mě štve.

     Co se takhle zamyslet jak se k sobě lidé chovají? Jsou schopni (ne všichni samozřejmě) podrážet si nohy kvůli pár korunám. Všude samá korupce, krádeže, znásilňování, rasismus, týrání zvířat, vraždy, atd… A to můžeme mluvit o štěstí, že na tom nejsem nejhůř.

     Jednou jsem si udělala takový test, který hodnotí jak moc úsporně se chovám k této Zemi. Považuji za nutné sdělit, že se snažím, jak nejvíc můžu – nejezdím autem, spíše chodím pěšky nebo MHD,  recykluji odpad, neplýtvám vodou ani elektřinou, používám   žárovky, které mají nízkou spotřebu, atd… I přesto všechno mi vyšlo, že kdyby každý občan žil v této Zemi, jako žiji já, potřebovali bychom 2,5 planety. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Když se nad tím zamyslím, dojdu ke stejnému závěru, a proto se snažím dělat stále víc a víc. Když pomyslím na lidi, kterým je úplně jedno, jak žijí hlavně, aby se měli dobře, tak je mi zle a kolikrát ztrácím naději. Ztrácím naději bojovat za lepší a ekologičtější svět. Svět, který by nebyl skrz naskrz zkažený, plný emisí, oxidů, odpadků a vším možným. Možná se na svět a lidi v něm dívám až moc pesimisticky, ale jedno vím jistě. Vím, že dál budu přesvědčovat  lidi, aby třídili odpad, budu dál posílat petice ministrům a bránit (pra) lesy před vykácením. Někde se přece moje snaha musí objevit. Já v to doufám a nevzdám se!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Helena Kalašová, OA Slaný, 2. ročník
01. 01. 2010, 17:57


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát