Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 20. března 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rituální obřízka vs. nechutné zmrzačení

Nevyspělost některých státu není většinou otázka peněz, nýbrž času, který se na něm podepisuje a lidských ras a skupin, kteří na jeho území žijí! Jedna z věcí, kterou opravdu nemůžu a nikdy nezkousnu je i týrání dětí a provádění na nich rituálních nechutností!

V Africe žije přes několik desítek, možná až stovek různých lidských skupin, kteří mají svou vlastní kulturu. Dobrá, tak tedy mají, ale to opravdu nevidí, jak ubližují druhým? Zářným a naprosto ohavným příkladem je i ženská ( spíše dívčí ) obřízka, která se provádí v zaostalích částech Afriky dodnes na mladých dívkách, které ještě neměly ani první menstruaci! A to velmi brutálním způsobem. Nerada bych ho tady popisovala, protože je mi z toho dobreku, ale myslím, že by se o téhle věci nemělo přestat mluvit a odborat tu záclonu tabu, která jí obepíná.

Lidé, kteří toto provádějí, tedy většinou ženy, které obřízku sami nepodstoupily musejí mít zřejmě nějaké zatemněné mozky, protože jinak si neumím rozumně vysvětlit, jak je možné, že dívkám takto naprosto znehodnocují život! Ony s tím musí žít... TNeuvěřitelná bolest a vzpomínka, které se nikdy nezbaví!
Tento čin naprosto odsuzuji, i když mohou mnozí říci, že je to u nich normální. Ať už je nebo není, rozhodně proti tomu budu jednou stát! Tím spíš, že jediným z důvodů je, aby byly navždy věrné svému manželovi, kterého jí vybere otec bez jejího vědomí a aby její dítě nezemřelo při porodu!
Nechutné! Odporné! A naprosto neodpustitelné!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Umíte si jí představit....?
Kliknutím zvětšit
Afrika není jen zemí vycházejícího Slunce

Lada Dvořáková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
15. 01. 2010, 21:41


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Světlana
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.80%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.63%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2730
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát