Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rasismus všemi směry

,,Všichni jsme si rovni"...
Ani nevím, kde jsem to naposledy slyšela, ale rozhodně vím, že ne každý s tímto názorem souhlasí. Já osobně si myslím, že někteří se více než na povahu  ( která, přiznejme si, nemá u některých lidí vůbec smysl komentovat ) soustředí na odlišnost jedinců od ostatních a především pak na barvu kůže.
Čato jsem přemýšlela nad tím, proč organizace, jako je například Kuk - klux - klan tak tvrdě vystupuje proti černým obyvatelům naší planety. Když Bůh stvořil člověka, taky se nedíval na to, jestli je ten člověk světlý nebo tmavý. Svět měl patřit všem a všichni měli být šťastní... Odlišnost měla být vítána. Kde se tedy vzali příznivci těchto akcí , které prý mají za úkol ,,očistit" planetu od barevných.

Natožpak, když do naší krásné země měl přijet jejich vůdce! Vůdce lidí, kteří chtějí zabíjet a vraždit! A co, že jsme udělali my? Nic! Dokonce se divím, že jsme mu nepřipravili uvítací výbor. Ano, vím, že byl po pár dnech vykázán, ale jak je možné, že se sem vůbec dostal! Když sem viděla jeho tvář v televizi, chtělo se mi plakat a zároveň se vztekat. Na první pohled jako každý druhý člověk, uvnitř se však skrývá jeden z diktátorů dnešní doby! A to ani nemluvím o zapáleném kříži, kterým se svolávají !!!
Musím se přiznat, že s tímto tvrdě nesouhlasím, protože mezi lidmi rozdíl nevidím. Ať je jeden černý nebo bílý, světlovlasý, nebo černovlasý... Pro mě je to člověk, stejný jako jsem já, moje máma, nebo kterýkoli druhý...

S rasismem se ale nesetkávám jen v podobě tvrdého vystupování proti barvě pleti, ale také u odlišnosti názoru. Nedělá mi radost říkat, že jsem byla už několikrát svědkem jednání primitivních lidí, kteří se pošklebovali ,, odlišnému "! A to například jen proto, že má zkrátka jiné a kultivované jednání ( na což je v dnešní době jen velmi těžké narazit ).

Ať už je forma rasismu jakákoliv, nesouhlasím s ní! A jsme odhodlaná se proti ní postavit, i kdyby stál proti mně rozlícený dav, plný lidí v černém plášti!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Bíla vs. Černá? A není to jedno?!!!

Lada Dvořáková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
18. 01. 2010, 18:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát