Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Angličtina odsuzuje k zániku!!

Toto téma nikdo moc neřeší.  Jako milovníka lingvistiky  mě to velmi mrzí. Jde o to, že díky rozšířeným jazykům, hl. angličtiny, mizí spousta domorodých a jiných jazyků. Proč??  Dejme tomu, že jsou nějací domorodci, kteří mluví domorodým a anglickým jazykem a žijí nikdě v Austrálii. Těm se narodí potomek. Jenže tento potomek se naučí jazyku, který okolo sebe slyší, tj. angličtině. Je pak pouze na něm, zda-li se rozhodne studovat i domorodý jazyk. A to způsobí (stačí pouze pár generací), že domorodý jazyk zanikne, protože ti mladí lidé nemají zapotřebí se nepohodlně učit málo rozšířený jazyk, když užívají k mluvě angličtinu, která jim stačí.
To mě velice popuzuje. Zkuste se podívat, kolik jazyků již takhle odsoudila, nebo kolik jazyků živoří, či zaniká. Podle mne s jazykem zaniká valný kus národa.

Chápu. Angličtina je světový jazyk a kdo ji dnes neumí, má v životě trable. Z  mého hlediska je angličtina ošklivý jazyk a myslím si, že existují i hezčí jazyky. S naším přenádherným jazykem, který má tak bohatou slovní zásobu, se nemůže rovnati.

 


Matěj Stahl, ZŠ Pchery, 9. ročník
01. 02. 2010, 16:37


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát