Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 5. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Neumím být dokonalá!

Na začátku tohoto článku stojí mé já, čtrnáctiletá dívka, která ještě neví, co je svět a má, jak tedy alespoň pevně doufá, celý život před sebou. Nesnáší pomluvy, sprosté lži, hádky, lidskou hloupost, ironii a schopnost lidí zašlapat každičký její ať už nevinný, nebo útočný názor.

Každý jsme jiný a můžu vám narovinu říct, že jsem za svůj krátký život ještě nepotkala člověka, který by byl bezchybný a na kterém by mi nevadila alespoň nějaká zanedbatelná drobnost. Ideální tvor prostě neexistuje – říkejte si, co chcete, i vy zamilovaní, kteří na svém miláčkovi vidíte jen to krásné a nedokážete si představit, že by mohl mít sebemenší chybičku. Má. A není zdaleka jediný. Občas si říkám, co ode mě moje okolí všechno očekává – že když mám skoro samé jedničky, tak přece nemůžu dostat čtyřku, že když mám spoustu přátel a úžasnou rodinu, tak se přece nemůžu cítit sama nebo smutná, že když umím některé věci, které ostatní ne, budu je předvádět a dělat až do omrzení – omyl. Já jsem taky jenom člověk a neumím sloužit jako robot, pod neustálým tlakem, že něco musím, nezlobte se na mě!

I když jsem svědomitá a vím, že něco vážně vynechat nemůžu, tak si taky občas řeknu: „Škubněte si okem!“ a jdu za zábavou. Jsem Štír a občas se moje reakce jednoduše nedá odhadnout. Velice často propadám náladě, takže když se zrovna necítím nejlépe, což se ovšem díkybohu nestává moc často, odnáší to moje okolí celkem tvrdě. Jsem nepříjemná, nevrlá, nesnáším v tom období připomínky, že něco musím, nejradši bych všechny i s jejich pozdravy a pitomými poznámkami poslala do těch nejtemnějších míst a byla chvilku sama. Naštěstí jsem povaha, která nesnáší hádky, takže se jen omluvím, že kdybych byla nepříjemná, tak to nemyslím zle, ale jednoduše nemám náladu.

V takovýchto stavech, kdy si de facto nemám s kým povídat, protože všechny odpálkuju, mám chuť prosadit nějaký svůj názor stůj co stůj a ono to většinou nedopadá moc dobře. Skoro vždy napíšu nějaký článek na web, jakýsi příspěvek do diskuze a druhý den pak mlátím hlavou o stůl, jak jsem něco takového mohla zplodit. I když mě to štve, musím se naučit žít se svými chybami a mé okolí bohužel taky. Snad mám dostačující množství dobrých vlastností, které těch několik záchvěvů mysli překryjí a lidi si tak nebudou ťukat na čelo, co jsem to já jenom za člověka.

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
08. 02. 2010, 15:31


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Eliška
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát