Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Šikana

Nedávno při hodině českého jazyka jsme měli slohovou práci na téma šikana. Donutilo mne to přemýšlet, a uvědomila jsem si, že je to jedna z věcí, která mne štve.

Co je vlastně šikana? Je to velmi nebezpečný a přitom častý společenský jev, o kterém bývají mlhavé a často nesprávné představy?
Fyzické obtěžování? Ano, ale je ještě jeden způsob šikany. Psychická šikana. S touto formou jsem se setkala opravdu jen lehce, ale co musí zažívat ten, který je opravdu psychicky napaden?

Mne osobně stačily narážky na mou osobu, nadávky do hospodářských zvířat a měla jsem toho dost! Jejich narážky bodaly jako tisíce nožů. Ještě, že jsem měla silnou vůli a dokázala se bránit, ale někdo se ubránit nedokáže.

Viděla jsem dokument, kde šikanovali starší a "silnější" chlapci mladého a bezbranného kluka.Všichni jen přihlíželi.Proč nikdo nezakročil, nepomohl svému příteli, spolužákovi v nouzi? Chlapec se bojí chodit do školy, vybíjí si svou zlost na brutálních hrách a nikomu o tom nepoví.Začíná to braním věcí, vydíráním a občas to končí smrtí. Člověk prostě nesmí zavírat oči před realitou, ale začít reagovat a pomoci lidem, kteří to potřebují.

Ale proč to stále někdo provádí?Dochází k ní ve všech věkových skupinách  ale povětšinou to bývají mladé děti, kteří mají před sebou celý život. Také mají právo žít! Stejně jako dospělý člověk. Věřím v to, že se to těm lidem vrátí a budou litovat, že si kdy něco se šikanou začali. Chovejme se jako lidé, vždyť jsme "velice" inteligentní, tak proč tyhle neshody? Ať už je to šikana, týrání zvířat, zabíjení. Usmívejme se na život a buďmě přátelé. Všechno bude lehčí a ušetříme bolest spousty lidem! 


Fotografie:

Kliknutím zvětšit
plakát

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
17. 02. 2010, 19:14


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát