Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 1. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Útěk z reality

Tma, šero, temná mlha pohlcující vše kolem. Tmavý les je ponořen do neklidného ticha. Bezútěšná krajina toužící po slunci. Marně bys hledal stopy oblohy mezi neproniknutelnými větvemi těch prokletých nešťastníků.

Skrz tmavou mlhu nevidím ani na krok a jen cítím ostré trny prapodivných keřů. Nedbám na bolest. Chci jen pryč. Větve mě zachycují ve snaze nepustit mě dál. Můj dech tvoří bílé obláčky, jež mlha ihned pozře. Pohlcuje je do sebe, jako mě pohlcuje tenhle les plný neštěstí, bolesti, chladu a zoufalství.

Jako pomocná ruka podaná tonoucímu, jako slova útěchy od přátel, jako něžné pohlazení, co se vás snaží potěšit, se ke mně natahuje sluneční paprsek. Náhle mě polije pocit štěstí a na tváři se mi rozzáří blažený úsměv.

Stačí pár kroků abych se ocitla z noční můry v nádherném snu. Přede mnou se rozprostírá nádherná louka nedotknutá člověkem. Tráva je pokryta kapkami rosy, které se lesknou ve svitu slunce jako perly. Mezi svěží zelení letní louky prosvítají ty nejkrásnější květiny, které svět spatřil. Okvětní lístky, rudé jako paprsky zapadajícího slunce, rostou pospolu s blankytně modrými, v nichž se odráží samo nebe bez jediného mráčku. Květiny barvy mléka mi připomínají bílé oblázky v potocích s průzračnou vodou, ve kterých se zrcadlí nejzářivější z hvězd. Květy fialové jsou očima čarodějek, růžové zas dětskými líčky. V těch jantarových se zračí zlaté paprsky slunce, které dodávají život všemu, kam jen oko dohlédne. Slyším sonety cvrčků, symfonii pilných včel, šelest ptačích křídel a šepot motýlů.

Ze zamyšlení mě vytrhne kapka vody, nebeský polibek. Další a další mi stéká po tváři. Květiny, místo aby se před chladivými polibky nebeské vody schovávaly, naopak žíznivě natahují své barevné tváře k nebi. Ale to je jen fantazie, neposkvrněná lidskou zlobou, žárlivostí a lakotou. Musím se vrátit...zpět do temného lesa. Byl to opravdu jen déšť? Otřu si tvář. Ne, v realitě se tomu říká pláč. Sice jsem se naučila, jak se chovat před ostatními, ale pochybuji, že někdy zjistím, jak se ukrýt sama před sebou.

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
21. 10. 2009, 19:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 84. Čtenáři celkem udělili: 402 bodů. Průměrný počet bodů: 4.79

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

bambus - 02. 01. 2010, 02:31:24
Je to pěkně napsáno moc dobře se to čte :-)

Dnes má svátek Laura
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát