Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 30. listopadu 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Šlapeme si cestu do záhuby.

  Je na světě mnoho věcí, které mě opravdu štvou.Nejhorší na tom však je, že těchto věcí stále příbívá.Je ovšem jedna okolnost, která mě, štve nejvíce. Naše modrá planeta je v ohrožení.

Každým dnem ubližujeme našemu zatím jedinému domovu. Kopáme si sami jámy do kterých můžeme kdykoliv spadnout a naše naděje na záchranu už tu již nebude. Naší planetě každým dnem děláme vrásky, které půjdou stěží navrátit.Co je na tom to nejsmutnější je to, že mnoho lidí tuto situaci ignoruje. Jedna generace tuto situaci hodí na následují a tak to jde neustále, jenže jednou přijde ta která bude nevíce bita. Matka příroda se ozve z té nejhorší stránky. Planeta se vzbouří.

Ještě je poměrně čas zastavit tuto již rozjetou řetězovou reakci, jenže se mi zdá jakoby někteří lidé odmítali tuto katastrofu sledovat a řešit.

Globální oteplování jeden z velkých problémů který se už začíná projevovat. Tisícileté ledovce tají rychlostí světla. Doslova mizí před očima. Zvířata se stále více stěhují na sever. Hladina oceánů a moří se pozvolna zvedá. Skleníkový efekt stále roste a jestli lidstvo brzy nezasáhne staneme se jednou velkou ,,pecí´´.

Naše země také ztrácí své plíce. Denně se vytěží stovky tisíc kubíků dřeva. Nejvíce jsou poškozovány deštné pralesy, které pro nás produkují životně důležitý kyslík. Jako mi potřebujeme plíce tak planeta rovněž.

Jsou tu další faktory které jsou nám velmi nebezpečné, ale zatím je příliš nevidíme. Například vybíjení živočichů ať na souši nebo ve vodě. Způsubojeme tím rozvrácení živočišné říše, kterou neodbornými zásahy narušujeme. Znečišťování vody a půdy se podle mého názoru odrazí na životním prostředí již také brzy. Naše budoucnost je v silném nebezpečí.Příroda potřebuje rychlou pomoc. Pojďme to zlepšit.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
To je náš domov.
Kliknutím zvětšit
Ledovce mizí.
Kliknutím zvětšit
To jsou naše plíce.
Kliknutím zvětšit
Takto končí život velryb.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
31. 10. 2009, 18:21


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 45 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

anca - 11. 12. 2009, 20:13:45
Anča
nemám slov...užasný-....

Dnes má svátek Ondřej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.38%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.80%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2916
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát