Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

1000 věcí

Co mě nejvíc štve? Tak na tuhle otázku bych našla tisíc různých odpovědí, protože na světě je toho tolik, že se to ani nedá spočítat. Štvou mě takové blbosti jako je například učitelka ve škole, že mi mamka nedovolí jít ven, nepíše mi propiska atd. Ale na světě jsou i mnohem důležitější věci, které mě štvou a mělo by se s tím něco dělat.

 

Jednou s těch věcí je týrání zvířat. Ano, tak tohle mě štve ze všeho nejvíc, už jenom proto, že jsem velkou milovnicí zvířat a nesnesu pohled na trpící zvíře. Když jenom pomyslím na to, čím si ta zvířata prochází, svírá se mi žaludek. Nechápu lidi, kteří jsou schopní tohle dělat, aniž by jim to nebylo ani trochu líto. Těmhle lidem bych udělala to samé, aby pocítili jak se takové týrané zvíře cítí. Ale bohužel to udělat nemůžu a tak se snažím proti tomu bojovat, jak to jde. Jenomže těch možností moc není a tak jen na internetu hledám petice proti týrání zvířat a podepisuji je. Také podepisuji petice proti kožešinám (pravým), zabíjením tuleňů pro maso, … . No je toho spoustu, mohla bych to tu vypisovat klidně celičký den. Ale přesto neztrácím naději a pěvně věřím, že se nám, kteří za to bojujeme podaří zastavit týrání zvířat.

 

Další z mnoha věcí, která mě hodně štve je rasismus. Tak tohle mě štve taky hrozně moc. Lidé nemají rádi lidi co mají jinou barvu pleti, co žijí v chudých zemích, kde nemají peníze na jídlo, na vodu, … prostě lidé, kteří se něčím liší od ostatních. Copak někteří lidé nemají ani trochu slitování? Vždyť  co vám ti lidé udělali? Vůbec nic. Podle rasistů se provinili pouze tím, že mají jinou barvu pleti ( např. Romové, Arabové, … ).  Já rozhodně nepatřím mezi rasisty a ani mezi ně patřit nechci. Ale jedno vím jistě, určitě za to chci taky bojovat, stejně jako za spoustu dalších věcí.

 

 Když vím, že se to asi nikdy neuskuteční, tak stále doufám, že jednou naprosto přestane týrání zvířat, rasismus, války a konečně nastane mír mezi lidmi.

Tereza Lišková, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
31. 10. 2009, 18:53


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát