Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 1. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nefér jednání ve světě plném podvodníků

Dokáže mě naštvat spousta věcí, ale především nefér jednání, zkrátka a dobře nespravedlnost. Dnešní doba je tohohle ,, svinstva“ plná a jinak tomu již asi ani nebude. Dnes je všechno o penězích. Mnohdy skvělí studenti , kteří chtějí studovat po maturitě vysokou školu, skončí za kasou někde v supermarketu. Proč? Protože dnes má přednost ten, kdo zaplatí. Bezdomovci kteří mrznou na ulicích, ale snaží se tam většinou dožít svůj zničený život(vždycky to nejsou lidé, kterým se nechce pracovat, ale bývají tu i ti, kterým osud moc nepřál), zas až tak nikomu nepřekážejí, neříkám , že je to v pořádku, ale ve srovnání se squatery? Jaký, že je v tom vlastně rozdíl? Squateři jsou převážně mladí lidé, kteří jsou také mnohdy bez domova. Obsadí nějaký dům, který má svého vlastníka, jenž zrovna třeba nemá finance na jeho zrenovování a zničí ho.

Mně osobně by se nelíbilo zdědit dům a pak zjistit, že se mi v něm usadila banda squaterů. Někdo o nich tvrdí, že se o domy starají a že by za to neměli být trestáni, ale pohled na některé z těchto domů vás vyvede z míry. Myslím si, že je přehnané i to, co se odehrálo v souvislosti se squatem Milada. Není to tak dávno, co se řešilo obsazení tohoto domu. A místo toho, aby squatery z domu vykázali, nabídl jim ministr pro lidská práva náhradní místo. Znamená to tedy, že pokud nějaký bezdomovec obsadí něčí dům, bude mu také nabídnuto jiné místo k žití po domluvě, že dům opustí? Nemyslím si, že to tak bude. Ubytovny pro bezdomovce jsou řekla bych přeplněny a někdo takový zase skončí v mrazu na ulici, ale nebude přitom ničit něčí majetek a  porušovat zákon.

Co si z toho mám vzít za příklad já? Můžu se teď tedy sebrat, vykrást banku, čímž se dopustím trestného činu, zaplatit si vzdělání a nic nedělat, nesnažit se? Nebo mám jít obsadit něčí dům, abych měla kde bydlet až dospěju?  Já jako mladá sedmnáctiletá dívka už dlužím státu něco přes sto tisíc? Kde se ten dluh vzal? Proč už i novorozeně, které se narodí něco dluží?

Co když nebudu mít peníze na zaplacení studia? Tak nemám nárok jít na vysokou školu? Hlupák , který má miliony si zaplatí studium a bude z něj doktor. Inteligentní člověk, který to má v hlavě srovnané, ale nemá peníze, bude sedět za pokladnou v Kauflandu. Co se asi stane, když si přečtete Mladou frontu? Nedovíte se zase nic jiného, než že na světě je nespravedlnosti a podvodů víc než je vůbec možné. Vše se momentálně točí kolem podvodně získaných titulů na právnické fakultě v Plzni. Krásný pocit, že pokud některý z těchto podvodníků používal titul, že vše co udělal je neplatné ne?

Takže, na základě tohoto článku, může mi někdo vysvětlit , kde že je ta spravedlnost dnešní doby?

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
07. 11. 2009, 15:03


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 35 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Laura
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát