Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 6. prosince 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Tzv. ,,kamarádi

Každý z nás už si jistě párkrát za život kladl otázku, co to vlastně znamená přátelství. Je to závazek vůči někomu nebo vůči sobě?

Myslím, že opravdové přátelství zažije jen málokdo. Podle mě je to vztah, kdy jsou na sobě lidé vzájemně závislí, podnikají věci společně, sdělují si své pocity, věří si a podrží se, když je to třeba, ale především na sebe přátelé nikdy nezapomenou. Právě o tom chci teď mluvit. Už mám dost těch rádoby kamarádů, kteří se tváří jako nejlepší přátelé a přitom dokážou člověku vrazit nůž do zad. Jak je vůbec možné, že dřívější přátelství se rozpadají? Přeci se říká, že přátelé zůstanou navždy….už vím, že tomu tak není. Lidé se mění. Ale vážně tolik? Vždyť dříve jsme si měli vždycky co říct, ale najednou jako by byla slova zbytečná. Když jsme byli malými dětmi, hráli jsme si všichni společně a žádné dítě nikdy neřeklo nic zlého proti jinému. Za všechno tedy může čas. I když podle mého názoru je to především v povaze lidí a výchově, kterou dostali od svých rodičů.  Zkrátka každý má kamarády takové, jaké má. I já mám svoje, ale opravdu nedokážu pochopit kamarádství, kdy se holky vzájemně pomlouvají a sotva jedna druhé něco řekne, tak ta už to musí běžet povědět další. Nebo se chovají jako nerozlučná parta a přitom na sebe ve skutečnosti kašlou. Pomlouvají se, ale přitom si dávají pusu na uvítanou a objímají se, sdělují si nejnovější drby, ale ve skutečnosti nevědí nic o problémech té druhé.

Je lehké si na kamaráda jen hrát, ale někdy je důležité mít někoho, s kým si můžete promluvit, když potřebujete a naopak podpořit přítele v nouzi. Zajímalo by mě, kdyby si každý z nás sáhl do svědomí, kolik lidí by se přihlásilo při otázce: Myslíš, že se sám chováš jako skutečný přítel? Někdy musíme sami udělat něco pro dosažení svých snů, ať už je to vydělání peněz, udržení či navázání nových přátelství. Každopádně chci říct, jestliže máte dobrého kamaráda, držte se ho a dejte mu najevo, co pro vás znamená, protože nikdy nevíte, jestli to zrovna nebyla poslední možnost mu to říct!

Lenka Hadravová, OA Slaný, 4. ročník
15. 12. 2009, 17:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Mikuláš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.39%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.82%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2918
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát