Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Opera - Jo, ta se mi líbila !

Bylo takhle jednou pěkné září. Listí obarvené, sluníčko čím dál tím méně naléhavé a tetička s babičkou natěšené na obvyklou operu v přírodním divadle v Šárce. A já že prý mám jít s nimi?! No dobrá, abych tedy neurazila a zažila něco neopakovatelného ( jak obě jednohlasně tvrdily ), zabalila jsem si deku a vyrazila vstříc kopcům Divoké Šárky.

Nevěřícně jsem zírala na ten lesík, přes který jsem se měla dívat na malou mýtinku, která bude jevištěm zpěváku mé první shlédnuté opery. Dalo nám docela velkou práci sehnat místo, ze kterého bych nekoukala na kůru stromů. Ale našlo se, rozbalily jsme deku, tetí rozbalila sušenky a už se ozvaly první tóny Smetanovy Prodané nevěsty.
Za celou dobu prvního dějství jsem nepřetávala být v údivu a když celý příběh skončil tleskala jsem, až mě z toho ruce boleli. Něco tak krásného jsem snad ještě neviděla... Škoda, že je jen jednou do roka, ale alespoň jsem se měla na co těšit.

Mou další operou byla Rusalka. Po pravdě řečeno, měla jsem trošku problémy jim rozumět, ale to co jsme pochytila mi vehnalo slzy do očí... Upřímný příběh Lásky v očích třináctileté, citlivé puberťačky? Vražedná kombinace, která prostě nedělala dobrotu.

 Když mi v červenci babička řekla, že půjdem na operu, hned se mi zvedla nálada. Ostatně jako vždy, od doby mé první - ,, Prodanky". Moje nálada ještě o několik bodů stoupla, když jsem se dozvěděla, že budu svědkem naprosto dokonalého zpěvu Evy Urbanové! A to v opeře Jakobín! Tentokrát už jsem ani slzy nezadržela. Nechtěla jsme a ani to nešlo... Zkrátka dojemný duet ,, My cizinou jsme bloudili "  neměl úspěch jen u mě, nýbrž slzel celý ,, les " .

Od toho dne vím, že odsuzovat něco jen proto, že tam nekdo ,, ječí " je naprosto bezvěcné. Obdivuji jak ženské tak i mužské představitele opery a díky zážitku s Jakobíny se z ní stal jeden z mých oblíbených ,, hudebních žánrů " .

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
,, My cizinou jsme bloudili, dlouhá léta... "
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
,, A chalupu a chalupu dostane od táty ... "

Lada Dvořáková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
17. 01. 2010, 20:24


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát