Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

NOTY NAŠICH SRDCÍ

Rozhlédněte se! Co vidíte? Lidi, kteří kolem vás denně chodí a přece nejsou všichni stejní. Každý je z nás je originál, ale některé věci nás spojují. Práce, naše koníčky a nebo také muzika. Noty našich srdcí. Příjemná melodie, která nás vždy odsekne z našich životů a my se nacházíme tam, kde je nám nejlépe, v našich myslích. Říká se, že muzika je lék na srdce a myslím, že je tomu opravdu tak. A nezáleží na tom, kdo má hudební sluch a kdo ne, ale pokud dokážeme naší melodii vnímat a uvolnit se u ní, našli jsme ráj sami v sobě.

Hudba je tak silný nástroj, že se dostal už i do naší image. Většinou poznáme co člověk má rád, co poslouchá, protože je oblečen do určitého stylu své muziky. Tak například gotická muzika je vyjádřena korzety, dlouhými černými sukněmi, tmavými vlasy a výraznýma černýma očima. Dále punková muzika. Pro tu je jasné „číro“ na hlavě v různých barvách, roztrhaná černá trička s nápisy punkových skupin nebo těžké kožené bundy, spínací špendlíky, placky, nášivky a v neposlední řadě těžké mohutné steely nebo glády, které slouží k punkovému tanečku Pogo. Ráda bych ještě zmínila, jako protiklad disko. Naprosto odlišná muzika i styl oblečení od gotiky nebo punku. Pro mě zároveň nepochopitelná hudba. Uhlazené vlasy, světlá trička na tělo, zlaté pásky, třpytky a další drobnosti.

Jak už nejspíše vyznělo jsem zastánce punku, gotiky a metalu, než diska a techna. Jsem názoru, že tyto styly nemají ve své muzice prakticky nic živého, kromě zpěvu, který je ale zremixován, stejně tak, jako tóny kolem zpěvu, které nebyly vytvořeny na žádný nástroj, ale sestaveny pomocí počítačové techniky. Těžko se v těchto písních pozná refrém, který tam často ani není. Pro mě naprosto bezvýznamná muzika. A i když se někdo domnívá, že například punková muzika je agresivní nebo sprostá, raději budu poslouchat ji, než si vyplachovat mozek elektronickou hudbou.

Punk není smyslem urážet někoho, řvát nebo mlátit se navzájem na parketu. Je to určitá víra v něco lepšího. Každý punker věří v lepší budoucnost a někteří z nás za ni bojují právě v textech svých písní. Žádné lži ani naivita, jen čistá pravda, která občas není zrovna moc dobrá. A proto zastávat tuto hudbu.

Nebojím se slyšet, jak na tom tenhle svět je a co z něj jednou asi zbude, a proto volím pravdu – punk.

Lucka Jiránková, OA Slaný, 4. ročník
22. 01. 2010, 07:32


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát