Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Třináct smyslů

Když pubertální srdéčko pláče hledá útěchu v lecčems. Hudba, čokoláda, zapadající slunce… a nebo také všechno dohromady.

Mé pubertální srdéčko zrovna nijak výrazně nekrvácelo, ale našlo si zalíbení ve skupině „Thirteen Senses“. Navedla mě k nim kamarádka, která mi pouštěla video s jejich nejslavnější a jednou z nejlepších písniček „Into the Fire“. A věřte, není to o lásce. Jiné od nich neznala, ale já jsem se do toho tolik zaposlouchala, díky té melodii, textu, nástrojům, hlasu zpěváka… No, dva dny na to jsem už měla stažená dvě alba s krásnými písněmi o lásce a introspektivě.

Thirteen Senses rozhodně nejsou Coldplay – v textech jde přeci jenom o jinou lásku a introspektivu (ale oba dva prvky jsou shodné, to se musí uznat) – dva rozdílní autoři textů a výrazný rozdíl je také v tom, že používají klavír a ne piano. Mě osobně se od nich nejvíce líbí studio nahrávky (nalezené zatím pouze na youtube.cz), kde je to čisté a nekrášlené. Tedy akustická kytara, španělka, bubny, klavír a také sem tam cimbálek a triangl.

Thirteen Senses nejsou příliš populární, snad proto, že prorazit s podobným stylem je velice těžké, ale zase si myslím, že zcela neznámí také nejsou. Ale to je po pravdě řečeno úplně jedno.

To, co hrají by se asi nazvalo popem, ale já si tím nějak nejsem jistá. Anglická wikipedie o nich tvrdí, že se jedná o „snový pop“ a indický, alternativní a pianový rock. Tyto styly neznám, ale čistě podle názvu bych řekla, že to i sedí. Sama bych je ovšem zařadila do stylu „třinácti smyslů“ – tedy možná osobní styl sám o sobě. Ale to jim už hodně lichotím, že? No, proč ne, mám je ráda, líbí se mi.

Kouzlo téhle hudby jistě podporuje sem tam vložené „maj7“ a chytlavé, ale ne tuctové melodie o několika tónech.

Thirteen Senes jsou trošku moje srdeční záležitost.

Thirteen Senses je hudba, kterou si nikdy nepustím jenom tak.

Thirteen Senses, to je momentálně jedna ze skupin mého pubertálního srdéčka.

Prostě a jednoduše… „Thirteen Senses forever!“

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
25. 01. 2010, 15:11


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 9 bodů. Průměrný počet bodů: 3

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát