Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

I písně mají duši

  Hudba s tebou hýba? Nejsi sám. Pokud slyším hudbu, tak si ihned začnu poklepávat nohou do rytmu. Hudba... co si představím pod tímto slovem? Skladatelé, textaři vkládají do not svou duši, náladu, ale i srdce.

Proč si myslíte, že Chinaski napsali píseň ,,Dobrák od kosti“? Protože sejde z očí sejde z mysli, jenom blázen věří na nesmysly, láska je čaroděj a ticho prý léčí... Proč asi Lucie Bílá zpívá píseň SMS nebo Troubu? V tu dobu se rozešla se svým přítelem a své city a emoce vyjádřila v písni. Zpěváci vkládají do písní mnohem víc, než si mnozí z nás myslí. Já osobně můžu zpívat, tak jedině v koupelně a to ještě, když nikdo není doma. Nedostala jsem talent na zpěv, ale ani mi to nevadí, jsem ráda, že hudbu aspoň slyším. Nemám hudební hluch, jako většina mých vrstevníků, ráda tancuji a to kdekoliv, ať už na diskotéce, vesnické zábavě nebo jen tak z nudy doma.

Kterou hudbu poslouchám? Které je mým stylem? Nemám vyhraněný styl, všechna hudba je krásná pokud ji zpěvák umí podat. Poslechnu si ráda jazz, ale i rock. Poslechnu si s chutí hip hop, ale i vážnou hudbu. Pokaždé mám náladu na něco jiného. Když mám vztek pustím si Linkin Park, když jsem smutná, tak na řadu přichází Evanescence, když mám radost hraje mi směska všeho co mi přehrávač vybere.

Hudba není jen mlácení do bubnů, nebo praskání strun na kytarách, hudba vnáší do našich životů radost. Když si po ránu pustím smutné písničky, tak celý den stojí za houby, ale když si pustím něco rychlého, tak je den hned takový barevnější a všechno mi jde od ruky.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Noty tančící ve víru barev

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 23:45


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát