Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Moje nejlepší z nejlepších

Já poslouchám rock, punk a občas punk rock. Mezi mé nejoblíbenější skupiny patří Totální nasazení, Green day, Billy Talent a Queen.

 

Queen (rock) jsem poprvé slyšel na hokejovém zápase Sparta vs Slavie v play off. Queen vznikla roku 1971. Skupinu tvoří Brian May, zpěvák Freddie Mercury a bubeník Roger Taylor, o rok později se k nim přidal baskytarista John Deacon. Roku 1991 umřel Mercury, ale skupina se nerozpadla. Stejně tak ani po odchodu Johna Deacona. Roku 2005 vystoupily s novým zpěvákem Paulem Rodgersem pod názvem Queen + Paul Rodgers. Jedna z nejslavnějších písní We Will Rock You byla použita ve filmu Příběh rytíře. Mezi další světoznámé písničky patří: We Are The Champions, Bohemian Rhapsody.

 

Totální nasazení (punk rock) jsem poprvé slyšel na Husických slavnostech ve Slaném. Není divu, když bydlím ve Slaném a tato skupina odsud pochází. Je to asi naše nejslavnější slánská kapela, známá po celé České republice. Vznikla roku 1991, ale sestava se ustálila se až v roce 1995. Současní členové: Sváťa (Svatopluk) Šváb, P.P.Cvok (Pavel Pešata) a Franky (Petr Žák). Od této skupiny mám zatím dvě CD (Best of a Crabalaganja). Mám je od sestry, která jí také dříve poslouchala. Mezi mé nejoblíbenější písničky patří Hipík, Nazi Czech 1 a Činčila.

           

Billy Talent je kapela, jejíž styl je charakterizován jako post-hardcor. Jejími členy jsou Benjamin Kowalewicz, Ian D'Sa, Jonathan Gallant a Aaron Solowoniuk. Pochází z Kanady. Na Billy Talent se přejmenovali až v roce 2001, do té doby vystupovali pod jménem Pezz. Mojí nejoblíbenější písničkou je Red Flag. Mám od nich …..CD. Tato skupina je oblíbená po celém světě, u nás už také jedenkrát vystupovali.

 

Green day je americká punkrocková kapela.. Členové jsou Billie Joe Armstrong, Tré Cool a Mike Dirnt. Byla založena ze skupiny Sweet Children, která založili již na základní škole. Vydali už 8 alb. Nejvíce je proslavilo American Idiot z roku 2005. Nejslavnější písničky jsou Dookie, Američan idiot a Holiday .

Jan Klempíř, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
27. 10. 2009, 10:18


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 43 bodů. Průměrný počet bodů: 4.78

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát