Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ano, maminko...

Když jsem byla malá, musela jsem poslouchat rodiče. Když jsem konečně dovršila osmnáctého roku, plnoletosti, tak se nic nezměnilo. Proč je tomu tak?

,,Dokud bydlíš tady, budeš poslouchat," nebo, ,,kam jdeš? V kolik se vrátíš?". Tyto věty poslouchá většina mých vrstevníků. Někdy mám chuť odpovědět, že jdu ven s kačerem Donaldem nebo s Pepkem námořníkem. To bych asi schytala. Proč se nás neustále vyptávají? Odpověď je jednoduchá. Mají o nás strach. Ani se nedivím, když televize vysílá neustále zprávy o tom, jak kde koho znásilnili, přepadli a zabili. Proto se na televizi nedívám, je to jen zbytečná ztráta času. Ale jak donutit rodiče, aby nám věřili, pustili nás ven a neměli strach? Kolikrát se mi zdá, že místo taťky se dívám na policistu, který má nakřivo čepici, pravou ruku v bok, levou mi hrozí a slibuje domácí vězení, když poruším zákazy.

Už za dávných a dávných časů si rodiče své děti hlídali jako oko v hlavě. Takže nepočítejte s tím, že otázky typu: ,,Kam jdeš?" přestanou. Rodiče jsou od toho, aby se o nás starali, a ne od toho, abychom je kritizovali. Až jednou budeme mít děti my, budeme naprosto stejní, i když tvrdíme opak.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Ta se nikdy ven nepodívá

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
30. 10. 2009, 19:52


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 36. Čtenáři celkem udělili: 180 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát