Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Hlas srdce v tónech

Jak mám pochopit otázku , co posloucháš? Ano jistě, každému dojde, že když se vás někdo zeptá: ,,co posloucháš?“ tak tím myslí většinou styl hudby, který máte rádi. Mám ráda spoustu stylů hudby, od country přes hip hop, ska až po vážnou hudbu. Prostě a jednoduše všechno. Bez hudby si svůj život nedokážu představit, je náplní každého mého dne. Hudbě se věnuju, hudbu poslouchám, hudbu se snažím i dělat.

Ale poslouchat hudbu vlastně pro život není zas tak úplně důležité. Může nám dělat radost, může nás dovést až k pláči, ale nikdy nám v ničem neporadí. Hudba jsou různé tóny linoucí se z rádií, mobilních telefonů, mptrojek, ipodů, hifi věží a dalších různých přístrojů. Patří k naší zábavě, patří k odpočinku, ale při přemýšlení pomáhá jen některým, většině ne.

To, co bychom měli poslouchat víc než hudbu, je hlas našeho srdce. Když nevnímáme to, co je důležité, nemůže nám žádná písnička dopomoci ke spokojenosti a uvědomění.

Kdežto když vnímáme sami sebe a vnímáme to, co nám říká hlas uvnitř nás, je svět mnohdy o hodně veselejší a vy si dokážete vychutnat každou písničku lépe.

Kdyby totiž stačila jedna pěkná písnička, aby pršela láska, měla by se zpívat nejmíň milionkrát. Nebylo by pak tolik zapotřebí se poučovat z vlastních chyb. Kdyby stačila jedna opravdová písnička, aby přesvědčila ostatní, měla by se zpívat víc silněji, hlasitě.

Kdyby tak stačila jedna jediná krásná písnička, aby podala pomocnou ruku. Mohli by jsme jí najít v srdci, aniž by jsme museli jít hodně daleko. Kdyby existovala píseň, která by změnila, svět by byl krásnějším. Ale změnit se můžeme jen sami, dle hlasu svého srdce.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
02. 11. 2009, 14:04


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát