Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Striktní dělení

Od tohoto tématu se zcela jistě čekalo, že každý napíše, kdo je jeho oblíbený zpěvák nebo kapela. Proč ale být pokaždé jako ostatní? Zní to jako klišé, ale každopádně je to pravda: Každý z nás je nenahraditelný originál, takže je naprosto zbytečné, schovávat se za maskou nějakého "hopera", "punkera" či vyznavače jiného hudebního stylu.
Nemám nic proti tomu, pokud se někomu líbí určitá hubda, určitý hudební směr. Co mě ale štve nejvíc jsou fráze typu: "Jako hoper se musíš narodit." nebo "Teď už nejsem rocker, teď jsem punker." Copak je to vůbec možné? Nechápu to, nerozumím tomu.
Představuji si to tedy správně? - Maminka celá zpocená porodí miminko a zakřičí: "Tatínku, narodil se nám hoper!" a tatínek běží do nejblížšího obchodního centra koupit novému vyznavači stylu hip-hop dupačky velikosti XXL a na hlavičku čepici s rovným kšiltem. Mezitím jiná rodička přivede na svět děťátko, a podle křiku pozná, že se jí narodil nový rocker. Její druh tedy běží za předchozím hip-hopovým tatínkem koupit černé bodýčko s kovovými cvočky. Ve spěchu to ale oba tatínkové popletou a stane se tedy to, že černé bodýčko obléknou mladému hoperovi a dupačky XXL s čepičkou připadnou novorozenému rockerovi. Oba chlapci se za pár let sejdou a ze dne na den, z minuty na minutu změní své styly větou: "Teď už nejsem hoper, jsem rocker" a naopak.
Nebo ne? Jak to tedy je, když se "jako hoper (rocker, punker...) musíme narodit"?

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
16. 10. 2009, 15:23


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 21. Čtenáři celkem udělili: 89 bodů. Průměrný počet bodů: 4.24

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát