Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pracovní sobota

Sobota ráno, ptáčkové zpívají, sluníčko zatím nevykouklo z mraků. Jak ráda bych se ještě zavrtala do peřin, ale neprší, takže se bude pracovat. Vstávám schválně o hodinu dřív, než čekám, že přijede táta. Aby mě zas nebudil. Jenže opět překvapí. Přijíždí o třičtvrtě hodiny dřív, než čekám já. Takže mě opět zastihne nepřipravenou.

To znamená, vynechat snídani, honem na sebe hodit pracovní oděv a jít na to. Dnes jsem dokonce dostala větší důvěru a je mi svěřeno i trochu té odborné práce, jak třeba rozdělat lepidlo, napatlat s ním desky polystyrenu, hřebenem udělat rýhy… A ne jen přines, podej.

Trochu jsme tím práci zrychlili. Táta vyměřuje, řeže a značí, já namatlám a dělám rýhy, mezitím táta naměří další, já předám namatlanou k nalepení a vezmu naměřenou k namatlání a vše pěkně odsýpá.

Dokonce i snídani rozloženou do několika částí v mezičase stihnu, protože funkce podej, přines mi taky zůstala. Takže s každým uvařením čaje stihnu sníst i pár soust snídaně, zkontrolovat stále spícího syna (ještěže tak) přinést polystyren ze sklepa a jiný zase z půdy…

V poledne oběd jen ohřeji, vařila jsem přece už včera večer, abych dnes nezdržovala. Chvilku u oběda využíváme i ke strategii dalšího nákupu materiálu. Problém je v tom, že ve Slaném nemají krátké hmoždinky do polystyrenu, které potřebujeme. V Kralupech mají hmoždinky, ale zase moc drahý polystyren. V pondělí ovšem má táta cestu na Kladno, takže zjišťujeme ceny ještě tam. A co byste řekli? To samé zboží (m² polystyrenu) stojí v jednom obchodě 58,-Kč ve druhém 72,-Kč a ve třetím 45,-Kč. Jak je to možné? Všichni prodejci přece mají nějakou marži na zboží, to ji mají ti nejdražší tak velkou? To na nás zákaznících tolik vydělávají? Spravedlivé to asi není, ale je to tržní. Když to lidé kupují, mohou si to dovolit. Není to trestné, jen si myslím, že to není moc slušné. Jediné řešení je, vybrat si, kde či u koho budeme nakupovat.

Pracujeme vlastně celý den až do večera. Nevadí mi to, i když bych taky znala lepší náplň sobotního dne. Ale i tahle práce mě baví.

A večer se zas po dlouhé době dívám na televizi. Běží film, na který jsem chtěla jít už do kina, ale jako obvykle jsem si na to nenašla čas. Takže díky za televizi. Nakonec v ní dávají všechny ty filmy, na které bych případně chtěla jít do kina. I ten, co běží zrovna nyní, vypadá zajímavě, takže dnes si udělám televizní večer. V mikrovlnce si možná vyrobím popcorn, jen tu colu doma nemám, ale spokojím se s čajem. Možná taky zaběhnu na zahrádku pro meduňku a udělám si čaj z ní. Po ní se mi bude i hezky spát. Tak sladké sny.

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Václava Hrabáková, Černuc
22. 05. 2010, 22:35


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát