Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 22. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Umělecká duše často potrápí i tu nejsilnější osobnost

Víte, dnes jsem se zamyslela nad tím, jak je všechno zvláštní. Toto mě napadlo vlastně díky úmrtí Petra Muka, jehož písničky jsem si zpívala s maminkou, když jsem byla o něco mladší. Byl to umělec, stejně tak jako Karel Svoboda, Michael Jackson a jiní. Všichni byli umělci a všichni dopadli stejně. Zemřeli docela brzy. Rozhodně ne v průměrném věku.

Je zajímavé, jak tito lidé vnímají svět kolem. Myslím si, že mám také uměleckou duši, protože na tom někdy bývám podobně jako většina těch, duší uměleckých. Takový člověk se podle mě pozná jednoduše. Když je sám, trápí ho deprese, přemýšlí o strašných věcech a v těchto smutných chvílích z něj vycházejí ty nejhezčí texty, básně, písně nebo třeba melodie. Když je na pódiu a zpívá, hraje nebo když kreslí, skládá, vybrnkává si tóny, tak je ve své kůži, spokojený, vybije svůj smutek. Vepíše ho tužkou na papír a vznikne krásná nová písnička. Třeba. Kdoví.

Ten, kdo umělecky necítí, ten asi nedokáže pochopit pointu téhle věci. My jsme prostě trochu zvláštní lidé. Děláme neobvyklé věci, neobvykle přemýšlíme a napadají nás někdy hlouposti. I když mnozí z těchto lidí jsou silné osobnosti, nezvládnou někdy nápor umělečna a chtějí skončit se vším a nemyslí na následky. Ale proč? Chtěla bych poznat, jak se cítili. Ani ta nejkrásnější písnička totiž neprozradí, jak to všechno bylo.

Zůstalo to uchováno v srdci toho, z koho slova vzešla a my už asi nikdy nepřijdeme na to, proč se tak stalo. Ať máme sebevíc uměleckou duši, ať jsme sebevíc inteligentnější. S umělcem to prostě neumí nikdo. Umělec je tady sám za sebe a sám za sebe se také snaží. Někdy se utápí v žalu, pláče, píše a pořád dokola jenom píše.

Petr Muk měl moc krásný hlas. Byl to výjimečný člověk, tak jako jsme výjimeční každý jednotlivě.

 "STÍN KATEDRÁL" zůstává a my budeme dál vzpomínat. Třeba se i podíváme do "ZRCADLA"  a budeme ,,TANČIT DÁL!"

Upřímnou soustrast celé rodině Petra Muka.

 

Květa Cinglová, Slaný
24. 05. 2010, 17:56


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Zdeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.54%

Spíše ano
graf

17.69%

Spíše ne
graf

14.13%

V žádném případě
graf

20.63%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1323
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát