Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Čekání na opraváře

Včerejší túru jsem přežila bez úhony. Nohy nebolí, žádné puchýře, obuv byla dobrá. Dnes ale přesto takovou túru nezopakuji. Za prvé na ni už dnes není takové krásné počasí a za druhé dnes má dorazit opravář na rozbitou pračku.

Jen nevím, jestli jsem si vybrala toho správného. Našla jsem si na internetu tři, co mají provozovnu v okolí mého bydliště. Zavolala jsem nejdříve tomu, co je nejblíže. Volala jsem mu už minulý týden. Zvedl to dost otrávený pán a neochotně řekl, že do konce týdne nemá čas, ať zavolám v pondělí. A dokonce možná už v to pondělí čas mít bude a pračku mi přijede opravit.

Jenže v pondělí jsem zapomněla zavolat, takže jsem volala až včera. Opět to vzal nevrlý pán a že prý zrovna řídí, ať zavolám za hodinu. Zavolala jsem za dvě a domluvili jsme se, že přijede dnes odpoledne, tak mezi čtvrtou a pátou. Takže dnes vycházka jen po vsi a hned po obědě, ať jsme doma raději dřív. Co kdyby to pan opravář náhodou stihl dřív.

Jenže jsem si vzpomněla, že nutně potřebuji z práce vyzvednout hotové CD, co jsme natáčela v neděli. Zítra totiž mám cestu na pracoviště, kde ho budeme později v rámci supervize rozebírat. Takže kombinuji. Jedna kolegyně bydlí ve vedlejší vesnici. Kdysi se nabízela, že kdybych potřebovala, nemusím jezdit do Slaného a ona mi tu potřebnou věc přiveze. Takže jí dnes využiji. Nejdřív volám ale kolegovi, který natočené stahoval z kamery na CD. Bohužel to zrovna nebere. Tak kolegyni. Raději jí zavolám hned. Bývá v práci už na půl sedmou, tak aby mezitím už neodjela domů. Všechno spolu dohodneme. Pak volá i kolega, který našel zmeškaný hovor, takže vše dohodnu i s ním. To by bylo.

Takže na vycházku a rychle domů. Jak ale zaplnit čas, kdy budu čekat na opraváře? No předevčírem jsem se pro déšť nedostala k sekání zahrady, tak co kdybych to udělala nyní? Rozhodnuto. Sekám zahradu. To je práce tak na hodinu. Ale opravář stále nikde. Tak ještě posekám trávu před domem. Sice to není můj pozemek, ale dívám se na to každý den. Obec sice seká trávu ve vsi, ale k nám se jaksi zatím nějak nedostali. A tráva přitom vyrostla tak, že je mi už málem do pasu. Jak já to s tím svým šudlátkem se sběrným košem posekám, to jsem zvědavá?

Takže sekačku hodně postavit na zadní a sekat postupně po patrech. Taky bych jí mohla zvednout do vzduchu a z výšky jí pokládat na trávu, abych jí tímto způsobem odsekávala postupně. Ale to bych se pěkně nadřela. To už jsem vloni dělala, tak vím, o čem mluvím. Hodila by se motorová kosa. Doufám, že tu svou sekačku nezavařím.

Lopotím se s tím skoro dvě hodiny. Sotva dosekám a uklízím sekačku, volá pan opravář. Že prý to dnes nestihne. Tak mám takový dojem, že jsem měla už včera při druhém volání zvolit taky druhého opraváře.

Dáme si se synem svačinu na zahradě a když už jsem v zahradnickém, jdu ještě vyplevelit truhlíky a záhonky. Stejně ještě čekám na kolegyni s CD.

Takže sice jsem den strávila samým čekáním, ale přesto jsem udělala pořádný kus práce. Jen tu pračku nemám opravenou. Dám pánovi ještě jednu šanci, protože jsme se nakonec domluvili, že přijede v pátek. Ale jestli nepřijede ani v pátek, tak má u mě utrum.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Takto oblečená trávu opravdu nesekám

Václava Hrabáková, Černuc
26. 05. 2010, 20:53


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát