Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 19. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Zpátky ve starých dobrých kolejích

Dnešek je zlomovým dnem našeho rodinného života. Před třemi lety se moje mamka rozhodla, že si dodělá dálkově maturitu. Byla vyučená kuchařka, servírka a moc ji trápilo, že si neudělala maturitu už jako mladá, když skončila učiliště.

A proto před třemi lety začala dálkově dodělávat podnikatelskou administrativu. Vždycky byla ,,šprtka." Nervovala se, plašila a nakonec vždycky všechno dobře dopadlo. Má můj obdiv, protože do toho chodila do práce, uklízela a vařila doma a v posledních šílených dnech před maturitou k nám do rodiny přibyl nenahraditelný člen, přítel člověka, neboli pes, u kterého nemáte šanci cokoliv udělat. To byly nervy!

 Dnešním dnem to však byl pro mamku a pro celou naší rodinu konec. Maturovala. Z práva, ekonomie, účetnictví a samozřejmě z českého jazyka. A protože je Cinglová, zahajovala dnešní zkoušení právě ona. V 7:45 to začlo. Ve 12 už měla vědět výsledky. Všichni jsme opravdu byli jako na trní. Pes to prožíval také, naše Megginka prospala celé dopoledne, což obvykle nedělá, bývá spíše víc než hyperaktivní.

Ve dvanáct už jsme se celá rodina sešli před školou, odkud vylezla s vážným obličejem mamka. Vypadalo to zvláštně, ale najednou začala kříčet: ,,Mám to!" Nemohla jsem se udržet a začala jsem jí říkat, že jsem na ní hrdá a ukápla mi u toho nejedna slzička. Moje maminka zvládla maturitu. Musím říct, že zaslouženě. Učila se opravdu hodně, snažila se a věnovala se tomu. Opravdu si to zaslouží. Jenže šprtka šprtkou zůstává navždy a tak maminka odmaturovala se třemi jedničkami a jednou dvojkou, no rozumíte tomu?

Je skvělá. Je to prostě moje maminka. Už předem bylo jasné, že to má v kapse.

Gratuluji jí tímto ještě jednou a podotýkám, že jsem na ní moc hrdá!

 

Květa Cinglová, Slaný
27. 05. 2010, 21:24


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Michaela
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.45%

Spíše ano
graf

17.35%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

19.95%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1228
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát