Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 22. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

O mojí rakovině

Poslední pořad „Vizita“ pojednával o rakovině děložního čípku. I já jsem tuhle nemoc prodělala. Před sedmi lety jsem byla na konizaci čípku, což bohužel nezabralo, takže před čtyřmi lety jsem už byla na odstranění dělohy. Tím podle ujištění paní doktorky veškeré mé problémy skončily. Doufám. Zatím.

Je pravda, že rakovina nebolí. Tedy alespoň mě nic nebolelo, žádnou změnu jsem nepociťovala, žádných nezvyklých potíží jsem si nevšimla. Všechno odhalila běžná prohlídka u lékařky a odebrané stěry.

Odstranění dělohy je pro ženu citlivá záležitost. Sice ne tolik, jako odstranění prsu, protože to je přece jen víc vidět, ale i tak. Je pravda, že když mě operace teprve čekala, psychicky jsem to těžce nesla. Taková operace znamená, že už žena nebude moci mít nikdy děti a tím tak nějak ztrácí své ženství. Já už děti mám a i když jsem kdysi toužila ještě po dalším, nějak jsem nenašla vhodného tatínka, se kterým bych to dítě chtěla. Takže otázku dětí jsem až tolik neřešila. Přece jen mi ten rok bylo čtyřicet, tak na další miminko už bylo skoro pozdě. Ačkoli moje spolužačka ze střední si své první miminko pořídila teprve vloni.

Spíš jsem měla obavy, aby můj tehdejší či budoucí partner se mě neštítil. Aby se mu nehnusilo to, že jsem „vykuchaná“, že uvnitř jsem prázdná, že tam nic není. Tehdejšímu partnerovi to naštěstí nevadilo, nebo to alespoň nedal nikdy najevo. A když jsme se rozešli, dalšímu už jsem o tom nic neřekla. Přece jen nechci riskovat. Jen jsem mu řekla, že už nemůžu mít děti, aby případně nepočítal s tím, že by si se mnou nějaké pořídil. On sám totiž žádné nemá. Nevystvětlila jsem mu proč a on se po důvodu neptal.

Další má obava vyplývala z prožívání sexu. To byla asi ta nejtěžší moje zkouška. Ale i to jsem časem překonala. Chtělo to opravdu čas, uklidnit se a důvěřovat si. A za čas jsem zjistila, že v tomto ohledu se opravdu nic nezměnilo. Taky mi tehdy pomohlo ujištění mé známé, která stejnou operaci měla už za sebou, že se opravdu nic nezmění.

Dnes už si vůbec nepřipadám méněcenná. Ani se tím nijak nestresuji nebo netrápím. Prostě je to za mnou, tak jsem to pustila z hlavy. Operaci mi dělali laparoskopicky, takže ani žádnou jizvu na těle nemám. Když nechci, opravdu to nikdo nemusí vědět.

Jizvy na duši už jsou ale jiná otázka. I když ta jizva na duši z téhle operace se mi už určitě zahojila. Tedy pokud jí v budoucnu neotevřou nějaké další komplikace.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
tohle jsou prý rakovinové buňky

Václava Hrabáková, Černuc
28. 05. 2010, 18:42


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Zdeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.54%

Spíše ano
graf

17.69%

Spíše ne
graf

14.13%

V žádném případě
graf

20.63%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1323
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát