Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Zateplování i stavba plotu pokračuje

I když o tom třeba nepíšu každý den, stále s tátou pracuji na zateplování domu. Občas se připojí i přítel a výjimečně jako včera i další lidé. Dnes ale pracujeme opět sami, jako každý všední den dopoledne, kdy jsou ostatní v práci.  

Dnes však máme společnost. Pracovníci z firmy přijeli dodělat plot a natáhnout drátěnku. Jsou tři a ani jeden není Čech. Sice jeden mluví česky dobře a druhý dokonce hodně dobře, přesto je v jejich řeči slyšet cizí přízvuk. Nic proti tomu, jsou to chlapi velmi slušní, pracují svědomitě, naše dvě kočky, co se jim pletou pod nohama, je nadchly. Zvláště ta chlupatá, ta okouzlí každého. A té černé zas jeden z nich našel klíště. Musím jí ho po práci vyndat.

Podezdívka plotu je z nějakých bloků zalitých betonem. Vršek však není nijak zakryt a já mám obavy, že až do toho zaprší a v zimě to zmrzne, že se beton roztrhá a vydrolí. Ptám se jich proto, jestli to ještě přijde něčím zakrýt. Odkazují mě však na šéfa, že oni dělají jen to, co se jim řekne. Ale přece jen zvedají telefon a svému šéfovi volají. Prý je to takhle hotové a nic už navrch nepřijde. Když se mi to nelíbí, navrhují, že by se tam mohla dát dlažba, která by to zakryla a ochránila. Ale to prý musím opět domluvit se šéfem.

Pozorují nás, jak s tátou lepíme polystyren a ptají se, jaká bude fasáda. Jestli to přijde jen natřít, nebo něčím ještě natáhnout. Bavíme se, oni nám radí, co a jak. Nakonec se ptají, jestli nechci, aby mi tu fasádu udělali oni, tedy jejich firma. A opět berou telefon a volají šéfovi, aby se ho zeptali na ceny, jestli by to vůbec mohli dělat, domlouvají schůzku apod. No vida, nakonec ani nebudu muset složitě hledat nikoho, kdo mi tu fasádu udělá. Ještě se domlouváme, kde je možno vidět jejich už hotovou práci, kde je možné vidět, jak vůbec ta navržená fasáda vypadá apod.

Dělníci mají plot hotový kolem jedenácté a odjíždějí. My s tátou ještě samozřejmě pracujeme. Jenže za půl hodiny začíná pršet. Chceme však zdělat již rozmíchané lepidlo, takže pokračujeme přesto v práci. Neprší zatím tak moc. Pak však chce táta dodělat ještě kousek nad oknem, aby byl hotový jednotný kus a zítra se mohlo dělat olemování. Takže rozmíchávám další lepidlo. Doděláme to, ale už pokračovat nelze. Prší mi do lepidla a pomalu mi nedrží ani na mokrém polystyrenu, takže pro dnešek končíme. Docela to vítám, protože jsem na dnešek spala jen čtyři hodiny (zase jsem do noci seděla nad prací u počítače), takže si odpoledne aspoň odpočinu. Venku prší čím dál víc. Na procházku se synem to stejně není. Krom toho se mi zdá nastydlý, tak dnes budeme v klidu na gauči u televize odpočívat. Občas si to přece můžeme dovolit. Že ano?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Václava Hrabáková, Černuc
02. 06. 2010, 20:42


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Brigita
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.45%

Spíše ano
graf

17.35%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

19.95%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1228
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát