Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pláč, nervy a nemocná psí holčička

Musím vám tedy říct, že od soboty se děje jedna katastrofa za druhou. Můj milovaný psí mazlíček dostal kapičky proti klíšťatum. Ty nejšetrnější a nejúčinnější kapičky. Ale stalo se něco hrozného. Moje psí holčička je ttiž jeden z tisíce psů. kterému se vyskytla obrovská alergie na tyto kapičky a takové dny jako jsem nyní zažila už si zopakovat nechci.

Sobota docela ušla, akorát jsme na Megince pozorovali, jak si okusuje ocásek. Pak začala být zvlášntí, přestala jístm vypadala divně, byla apatická a v neděli, tedy spíš v pondělí v půl jedné ráno už nevnímala a byla zakouslá jen ve svém ocásku. V sobotu nám zdejší veterinář píchl injekci ale jaksi to nezabralo. Mamka se naštvala a sedla k internetu, kde našla pohotovostní veterinární kliniku, která je otevřena nonstop a je v pražských Stodůlkách. A jelo se.

Meginka nemohla přestat okusovat ocásek. Už neměla žádné chloupky, jen zarudlý kus kůže. Přijeli jsme na kliniku a tam jsme ji svěřili do odborné lékařské péče. Paní doktorka řekla, že to bylo včas, protože díky alergii by si Meginka mohla ocásek i ukousnout a to by asi nedopadlo nejlépe. Netušila jsem, že i pejsek může dostat výživu v kapačkách. Celý víkend pomalu nejedla a tak musela dostat jednu kapačku s výživou. K tomu pár injekcí a mastičku, pokyny co máme dělat a k tomu všemu rentgen, krevní obraz, rozbor cukrů v těle a vše ostatní. Prostě jsem nechápala, že to, co podstupujeme u lékaře my lidé, mohou podstoupit i pejskové.

Tyto zákroky byly také velmi drahé, ale Meginka dostala opravdu veškerou péči a kromě toho všeho ještě krunýř na hlavičku, aby se nemohla okusovat. Nyní si docela ,,užíváme", krunýř jí vadí, ale musí ho mít, stále se ošívá, naštěstí už to však vypadá lépe. Začala jíst, pít a hrát si a jen občasně má tendence se okusovat, ale krunýř bohužel musí mít. Budu tedy doufat, že se z toho můj pejsek brzy dostane a budu vás informovat o jejím stavu. Musí to zvládnout, je to přece šikovná holka a má celý život před sebou. Jsou jí přece teprve dva měsíce. Držte nám palce.

Květa Cinglová, Slaný
07. 06. 2010, 20:07


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát