Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 19. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Škola volá správného vola

  Škola ze mě dělá jenom vola. Proč se mám učit věci, které v životě nikdy neuplatním? To se nauč, to se ti bude hodit. A to říkal kdo? Kačer Donald s Pepkem námořníkem si to šeptali u piva? Tak tomu bych i věřila.

Matematiku asi těžko, s mou inteligencí, někde uplatním a hlavně řezy krychlí, k čemu mi to asi bude? Možná abych pak uměla vyplnit Sudoku. Vlastně na vyplnění několika okének čísly nepotřebuju nic řezat. Tak já nevím, proč ta matematická číslíčka jsou tak zapeklitá?

Proč mě neustále pronásleduje stín jménem chemie? Neumím míchat roztoky ani reakce, kde s čím, kdo, jak a proč... prostě mě to nebaví. Není to můj šálek čaje, tak proč bych si měla cpát do hlavy něco, co mi tam stejně dlouho nevydrží? Stejně to uplave hned po zkoušení nebo po písemce. Za měsíc se mě na to někdo zeptá a já se na něj budu dívat jako vyvoraná myš a budu přemýšlet jestli jsem vůbec něco takového někde slyšela.

Proč angličané nevědí, kde se nachází ČR a my se musíme učit jejich jazyk. Jsem proti tomu. Chci, aby oni mluvili česky když k nám přijedou. My také musíme mluvit anglicky a nikdo se s náma nepárá, tak proč bychom měli být tak schovaví my k nim? Ale na druhou stranu chápu, že se anglický jazyk prostě naučit musím, ať to stojí co to stojí, protože se bez něho bohužel neobejdu.

Jsem vůl, protože jsem se přihlásila na školu, která mě až tak moc nebaví. Kdybych se mohla rozhodnout teď a jít na nějakou střední školu, tak bych si vybrala uměleckou v Praze. Fotografování a kresba. A měla bych svatý klid, teda, pokud by mě přijali. Ale už dost filozofování, měla bych se učit chemii a ne tu rozumovat. Takže jdu za kamarádama. Za trinitrotoluenem, vodíkem, nitroethanem a spousty dalších... jak já je nesnáším, ale pšt. Zůstane to jen mezi námi.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
A nejsem krásná?

Isabela Moravcová, Plchov
07. 06. 2010, 20:21


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Michaela
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.45%

Spíše ano
graf

17.35%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

19.95%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1228
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát