Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Příjemná, vyhřátá pískovna

V minulých tropických vedrech jsme raději zůstávali se synem doma v chládku. Takže když se počasí nyní trochu umoudřilo a než se ochladí ještě víc, usoudila jsem, že by bylo dobré se taky jednou vykoupat venku v přírodě. Moje oblíbené koupání (kromě moře) je v jedné zatopené, bývalé  pískovně.

Teda takové krásné, zatopené pískovny znám dvě. V té první byla tak úžasně průzračná a čistá voda, že v ní dokonce žily sladkovodní medúzy. Jenže, možná kvůli jejich ochraně, tuhle pískovnu ohradili a už se tam koupat nesmí.

Takže zbývá ta druhá, která nemá tak průzračně čistou vodu, protože není tak hluboká. Ve skutečnosti je docela mělká. Za poslední léta tam voda vyschla, takže nyní ve většině míst stačíte. A ne jen že stačíte, ale doslova občas při plavání drhnete břichem o dno, či se vám nohy pletou do chaluh. A taky není nic divného, když se uprostřed postavíte s je vám tam vody sotva po kolena. Ale zase má tahle pískovna docela velkou rozlohu a skoro všichni koupající mají své soukromí. Nemusíte se tísnit hlava na hlavě jako někde na koupališti.

Dnes jsme však nenašli tak docela soukromý plácek, ale připojili jsme se k mladé rodině se dvěma malými dětmi. Z čehož plyne, že klidu jsme si moc neužili. Děti totiž neustále brebentily, rodiče je napomínali, děti je neposlouchaly a zlobily dál, takže rodiče je okřikovali víc a víc. A když děti nezlobily, tak zase kňouraly, jak něco chtěly či nechtěly. Příště si raději najdeme místo vedle rybářů. Ti jsou aspoň zticha.

Ale voda byla teploučká jak kafíčko. Taky takovou mělčinu není těžké ohřát. A s těmi řasami to zatím taky není tak zlé. Sluníčko svítilo tak akorát, takže možná jsme se trochu i opálili. Prostě pohodová neděle.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Václava Hrabáková, Černuc
13. 06. 2010, 20:44


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát