Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Voda je mi osudná

Tak nevím, jestli je to druhá rána osudu ze tří, tedy z další série tří, nebo jestli se to dá počítat jako třetí rána osudu co se vody týče. Dnes se mi totiž rozbilo čerpadlo ve studni. Já tomu samozřejmě vůbec nerozumím, přece jen jsem účetní a nikoli instalatér či údržbář, takže díky bohu za otce. A díky podruhé, že se stavil na návštěvu zrovna dnes. Kdyby ne, tak nevím, jak by to všechno dopadlo.

Vodárnu jsem totiž zapnula už včera. Nádrž darlinku byla plná, takže voda tekla. Jenže postupně jsme jí vypotřebovala a voda tekla stále míň a míň. Myslela jsem si, že jsem špatně přepnula hladinový spínač, takže čerpadlo je vypnuté. Když tedy přijel otec, poprosila jsem ho, aby mi pomohl odtáhnout skruže studny, abych mohla spínač přepnout. A přitom jsme zjistili, že čerpadlo běží. Běželo, ale nečerpalo. A nejspíš běželo již od včera. Pravděpodobně si nasálo vzduch a naopak se mu nedařilo nasát vodu.

Takže můj zlatý otec se převlékl do montérek a lezl do studně obhlédnout situaci. Tam zjistil, jaké potřebuje klíče a musel pro ně zas nahoru. Ještě potřeboval něco, čím by čerpadlo zalil, aby si nasálo vodu. Taky jsme řešili, jak konev s vodou dolů dostat. Moje studna je totiž hluboká 17 metrů a tak dlouhý provaz nemám. A čerpadlo je naopak nad hladinou tak vysoko, že ze studny ručně voda nabrat nejde. Takže jsem konev spustila co to šlo a zbytek musel táta nést po žebříku. Když to opravil, zjistil, že teče ucpávka. Tak znova nahoru po žebříku a opět dolů. Potom ještě se mu zdálo, že na hladině plave možná mrtvá myš a chtěl jí vylovit. Zas nebylo čím. Takže zase nahoru, vzali jsme malý plastový kbelík, zavěsili na lano a opět jsem mu ho spustila do půl cesty a zbytek zas musel snést ručně. Jenže mezitím se mu ztratila ta věc, co chtěl vylovit. Možná zaplula někam pod čerpadlo či za trubky, kdo ví. Prostě už ji neviděl.

Vším tím lezením do studny a ven, do sklepa pro nářadí a opravami jsme strávili skoro dvě hodiny. Sama bych si s tím nikdy neporadila. Tak jsem přemýšlela, jak to dělají třeba staré osamělé důchodkyně (kterou jednou taky budu), na koho se obrátí ony. Co když nemají v rodině žádného šikovného chlapa – kutila? Dnes se začíná objevovat řemeslník - podnikatel, kterému se říká hodinový manžel. Prostě si ho zavoláte k plnění manželových povinností nikoli v ložnici, ale na poli údržbářském. Asi si budu muset nějaký kontakt na takového hodinového manžela taky sehnat. Odpoledne jsem totiž testovala svého přítele, jak on by si s takovou situací poradil. A pohořel. Ani by se o to nepokoušel a zavolal by opraváře. Takže, pokud nevyměním přítele, měla bych si sehnat toho hodinového manžela.

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Václava Hrabáková, Černuc
16. 06. 2010, 20:20


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Brigita
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.45%

Spíše ano
graf

17.35%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

19.95%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1228
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát