Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 19. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kdy konečně budu schopná pracovat

Jak jsem již v předešlých příspěvcích psala, události minulých dnů zapříčinily mé malé nervové zhroucení. Ten strach, co se mi usídlil v útrobách mě paralyzoval. Naštěstí ne natolik, abych nebyla schopná uvařit a postarat se o syna. Ale všechny ostatní práce šly stranou. Na účetnictví už jsem týden nesáhla. Každý den si říkám, dnes už konečně musím začít pracovat. Ale až do dneška jsem se k tomu nepřinutila.

Dnes už chápu pocity svého známého, který trpí schizofrenií, slyší hlasy a možná je i manio-depresivní, když celé dny jen leží a pospává a není schopný nic dělat. Dřív jsem si myslela, že je prostě líný, že se mu jen nechce, že kdyby se snažil a začal něco dělat, že by mu bylo lépe, protože by se nepatlal v těch svých problémech a neposlouchal ty vnitřní hlasy. Sice si pořád myslím, že kdyby se čímkoli zaměstnal, bylo by mu líp, protože by se nenudil a neměl by tolik času přemýšlet o sobě. Ale na druhou stranu už nyní chápu, jak je těžké se v takové situaci přinutit k nějaké činnosti.

A taky si myslím, že podobný strach, jako zažívám já poslední dny, možná prožívá můj syn celý život. Protože svět kolem něj je pro něj neznámá planeta. Nerozumí jazyku jejich obyvatel; neví, co ho čeká v nejbližší chvíli ani ve vzdálené budoucnosti; nechápe nic z toho, co se děje kolem něj; neumí číst v těch cizích tvářích jejich nálady, pocity či stav mysli; neví, co se po něm chce; neví, jak se zachovat v té které situaci; lidé okolo se ve stejné situaci chovají pokaždé jinak; neumí se orientovat v čase, protože neví jak a podle čeho; nechápe city, vztahy, hierarchii, pravidla, prostě nic ve svém okolí… A tak by se dalo pokračovat stále dál v každé věci, která by vás napadla.

Možná díky lékům, které si beru, možná díky třem relativně bezzáchvatovým dnům, ale dnes se cítím už o kousek lépe. Takže už žádné vymlouvání a vzhůru do práce. Dohnat zameškané. Snad se mi to konečně podaří.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
taky nechápete, co to je? a co teprve můj syn

Václava Hrabáková, Černuc
23. 06. 2010, 21:00


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Michaela
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.45%

Spíše ano
graf

17.35%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

19.95%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1228
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát