Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Neděle u vody

Navzdory předpovědím je krásné počasí, takže využívám přítomnosti přítele a po obědě vyrážíme k vodě. Pískovna je vyhřátá a máme štěstí i na lepší místo, kde se přece jen dá plavat, protože je tam aspoň trochu hloubka. Dnes jsme se vybavili i slunečníkem, protože celý den se pražit na sluníčku by nemuselo dobře dopadnout. I tak má syn viditelně opálené nohy a mě opět pálí záda. A to se mi to minulé spálení při práci na zahrádce už včera oloupalo. Tak se budu loupat zase.

I přes přítomnost přítele však jsem si stejně musela vzít léky na uklidnění. Včera, abych byla vůbec schopná usnout a dnes už v poledne, abych byla schopná jíst. Jindy jsem nervy léčila naopak jídlem, nyní však je to jiný strach, takže naopak jíst nemůžu. Sním tři sousta a končím, víc nemůžu. Dřív jsem měla hlad pořád, teď pomyslím na jídlo a je mi zle.

Ale dnešek byl klidný. Když syn už ráno viděl v denním programu výlet autem a plavání, bylo vidět, že má radost a těší se. Problém však nastává s tím, že nemá orientaci v čase, takže mu těžko můžu vysvětlit, že ještě nejedeme, že to bude až za dvě hodiny apod. To samé je pak s trváním nějaké aktivity. Neví, jak dlouho to má trvat, jak dlouho budeme u vody, takže už v polovině odpoledne ukazoval, že chce jet autem, tudíž domů. Naštěstí jsem to převedla na jiný znak pro plavání a šli jsme do vody.

Syn umí plavat. Sice nijak dobře a jeho styl je podivný, ale plave. Jenže v tom velkém rybníce se nějak bojí pouštět dál, protože tam nemá žádný záchytný bod, ke kterému by plaval. Takže udělá pár temp a raději se honem obrací zpět ke břehu. Výhoda dalšího člověka na hlídání je však v tom, že přítel (který moc plavat nechce) ho hlídá na břehu a já si můžu zaplavat do syta a do daleka. Jen ty nenadálé mělčiny uprostřed vody a ty škrábavé řasy trochu kazí ten báječný pocit. Dokonce těsně přede mnou z vody vyskočil pořádný kapr. Nevím, kdo se vylekal víc, jestli on nebo já.

Den to byl klidný. Což je pro mě vzácnost.  Kdybych měla k ruce stále někoho, kdo by byl se mnou a pomáhal mi, bylo by to skvělé. Přece jen, ve dvou se to lépe táhne.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Václava Hrabáková, Černuc
27. 06. 2010, 21:31


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát