Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slza za slzou

 Dnešní den byl velice mrzutý. Možná bych se měla radovat, vždyť zítra nám začínají prázdniny. Jenže začátkem prázdnin, nám deváťákům něco končí. To je základní škola - velká a dlouhá kapitola našeho života. Ještě před pár měsíci jsem si říkala, jak se těším na to, až odejdu ze základky na střední. V poslední době jsem však změnila názor. S těmito lidma, a je jedno jestli jsme si sedli nebo ne, jsem trávila skoro každý den, teď si najednou máme říct sbohem a každý se vydat jinou cestou?

 Bohužel, ať jsme chtěli nebo ne, dneska nás čekalo dlouhé loučení. Už ráno mi nebylo dobře, věděla jsem, že konec už se blíží, ale říkala jsem si, že se nesmím rozbrečet, jenže všechno to začalo hlášením do školního rozhlasu, kdy se naše spolužačka za všechny loučila s celou školou a zaměstnanci, či žáky. Okamžitě se mi nahrnuly slzy do očí, asi jsem nebyla jediná. Všechny pocity se vydraly na povrch, když naše třídní učitelka dostala dárky, na které jsme se složili, velice jí to dojalo. Takže většině dívek už tekly slzy po tvářích. Všichni krásně oblečení jsme se začali obímat a loučit, což bylo nejhorší. Navíc, když jsem se šla loučit s učiteli, také to nebylo jednoduché.

 Většina už po nekonečném loučení odešla a my ostatní jsme šli ještě do parku. Představy, že už je nikdy neuvidím takhle pohromadě mi stále cuchá chtíč plakat. Poslední chvíle s nimi jsem si žila, ale nikdy nechci zapomenout na to, jak skvělá třída to byla, bohužel si myslím, že na střední taková parta nebude, protože z prvního dojmu na mé nové spolužáky nemám dobrý názor, avšak jak to doopravdy je poznám až tam budu chodit. Potřebovala jsem se nějak rozptýlit, tak jsem jela na koně.

 Nejdříve se zdálo, že to vzdám a pojedu domů, protože jsem tam nikoho neviděla. Když jsem se chystala odejít, uslyšela jsem známý klapot kopyt, takže mi došlo, že už se vrací. Přeci jen jsem se tedy mohla vrátit a převléknout se. Vyčistila jsem si Unikáta, nasedlala a holky si vzaly také jiné koně. Takže jsme opět vyrazily na krásnou, letní vyjížďku. Nádherně jsem si pročistila hlavu, užila jsem si, nachvíli jsem dokonce zapomněla, že něco krásného končí. Každopádně jdeme dál, novou cestou, na které bude spoustu nových překážek, ale na chvíle, které teď musím nazývat minulostí nikdy nezapomenu! Zvonek sice zazvonil na konec, ale začínají ty prázdniny, takže teď už jen užívat volna. Své bývalé tříde už chci jen popřát krásné prázdniny, hodně štěstí na nové škole a hlavně, doufám, že se uvidíme brzy, a to co v největším počtu!..

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Naše třída 9.A

Kateřina Cibulková, Studeněves
30. 06. 2010, 17:23


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát