Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Diskusní forum

Vydavatel odpovídá

Pokud chcete přidat diskusní příspěvek, musíte se přihlásit.

irzi - 19. 06. 2018, 12:35:05
DRAHÁ voda ve Slaném !!
Dobrý den,

Chci se zeptat, jestli nevíte, proč je pitná voda ve Slaném, skoro stejně DRAHÁ, jako voda v Praze??
Přitom voda ve Slaném je plná vodního kamene, který ničí pračku, konvici, baterie atd. Navíc, tak jak se vodní kámen usazuje ve spotřebičích, usazuje se i v lidském organismu. Takže má na lidské zdraví nepříznivý vliv. Voda v Praze, je nesrovnatelně lepší. Je srovnávána s kojeneckou vodou.
Děkuji za odpověď. Zímová

Matěj Stahl - 07. 03. 2010, 13:22:36
Ještě jednou děkuji.
Pane Červenko!
Vážím si velice Vašich slov a zároveň Vám děkuji. Těším se na další psací soutěž, které bych se mohl zúčastnit. Víte moc mne baví přemýšlet nad věcmi, které jiné třeba tolik nezajímají, jako je téma náboženství. Né každému se mé články líbí, ale psát mne velmi baví. Přeji hezký den! S pozdravem Matěj Stahl

Jiří Červenka - 06. 03. 2010, 20:37:15
Pro Matěje Stahla
Ahoj Matěji, jsem rád, že se Ti moje kniha líbila. Je vždy příjemné takováto slova slyšet od svých čtenářů, a od Tebe to potěší obzvláště. Za těch několik měsíců jsi totiž na mě udělal obrovský dojem. Přestože je Ti teprve 14 let, Tvé názory a myšlenky jsou obdivuhodné. Každý Tvůj příspěvek si vždycky s chutí přečtu. Věřím, že v životě toho hodně dokážeš, moc Ti to přeju.

Matěj Stahl - 06. 03. 2010, 14:05:38
Poděkování
Vážený pane Červenko!
Dobrý den, především Vám chci poděkovat za Vaši knihu, kterou jsem odbržel za 9. místo v soutěži. Kniha je opravdu velmi zajímavá. Moc si toho vážím a pevně věřím, že se Vám alespoň nějaký můj článek líbil.

Moc děkuji. S pozdravem M. Stahl

Jiří Červenka - 06. 03. 2010, 10:29:06
Pro Báru Cimrmanovou
Samozřejmě, Báro, že ne.

Bára cimrmanová - 06. 03. 2010, 07:55:50
Hory
jenom chci říct že jsem byla týden ha horách......tak jsem nenapsala článek.Nevihodíte mě??

Betka Dyčková - 22. 01. 2010, 07:28:26
Pro Květu Cinglovou
Souhlasím... zcela... Snad (všeobecně) odpustíte s něčím vždy nespokojeným puberťákům.

Květa Cinglová - 21. 01. 2010, 14:43:10
Úplně narovinu lidi, mam z toho všeho pocit, že dovádíte vydavatele k šílenství. Tuhle soutěž vyhlásili proto, aby se ukázalo, kdo umí psát, ale také kdo vydrží až do dubna. Opravdu nechápu ty, kteří mají problémy s tím jak to chodí ... pravidla a tak. Uznávám, že to mohlo být řešené nějak jinak, ale jednou už je to takhle, jednou už se to měnilo a kvuli nespokojenosti pár jedinců se to určitě zas měnit nebude. Všichni redaktoři slánských listů to opravdu dělají ve svém volném čase. Na vaše námitky se muže každý vykašlat, ale stejně tak se mohli vykašlat na tuhle soutěž, to byla jejich dobrá vůle, že něco takového vzniklo. A vůbec, jestli chcete někdy psát, myslím že nejspíš jo, když se účastníte těhle soutěží, musíte si začít zvykat, že život prostě nebejvá fér a že pravidla sou jen takovou tou lepší stránkou. Správnej pisálek bojuje a nestěžuje si, tak zavřete vaše ctěné tlamičky a smiřte se stim jak to je. Neni důležitý vyhrát, ale zúčastnit se, pocta je už jen to, že vaše články čte nějaký redaktor. Pokud má někdo problém s tím co sem napsala , tak prosím, jen do mě! Připadá mi to ovšem velice absurdní a předem říkám, že na vaše názory na muj vzkaz neodepisuju, nehodlam se hádat o ničem. Debata ukončena. Snad jste se sebou spokojeni!

Miri Nikolaj - 20. 01. 2010, 18:08:08
Potvrzení
Opravdu, ale vážně se mi nelíbí, jak se zde do Vaška Minaříka navážíte. Znám ho už od šesté třídy a on se nikdy netajil s tím, že rád píše, i když téměř nezvládá pravopis. Zároveň bych chtěla podotknout nebo potvrdit, že se o tuto soutěž doopravdy začal zajímat až ve chvíli, kdy mi byla ve třídě předána cena za první místo za měsíc prosinec. Když jsem viděla, že začal taky psát, byla jsem neskutečně ráda, že díky mě to začao bavit i někoho jiného. Zároveň potvrzuju, že je teď opravdu nemocný a má tak dost času psát - posílal nám dneska o informatiku vzkaz po spolužákovi! Tak se prosím, Vašku, nevzdávej, byla by to neskutečná škoda. Snad se nám už brzy uzdravíš, je bez tebe ve škole nuda :-). Nikola Sedloňová

iva - 20. 01. 2010, 16:35:24
pro Františka
Jen pro info, já nemám s porotou vůbec nic společného, jsem jen pravidelnou čtenářkou všech příspěvků, takže v žádném případě nemohu žádným způsobem znevýhodňovat tvé spolužáky a ani tvoji školu.

František Imrich - 20. 01. 2010, 16:25:01
Pro Ivu
Naše práce jsem dal schválně přečíst mému dědovi,který učí na vysoké školy a potvrdil mi,že to jsou práce,které píši jejich studenti.Nemyslím si ,že si žijeme v bavlnce nebo kolem sebe kopeme když nám něco nevyjde.Nesouhlasím stím, že se skrývám za někoho bral jsem to jenom jako připomínku.Vůbec by mi nevadila osobní schůzka kde by jsme to vyřešili.A prosím vás netahejte do tohoto moji školu nebo mé spolužáky.Ty mají svůj vlastní názor.Vůbec si nepřeji,aby byly moji spolužáci nebo škola nějak znevýhodňovaný kvůli tomuhle mém konfliktu.Co se týče komunismu tak jsem nenarážel vůbec na veřejný projev,ale na přístup k talentům v té době.

Betka Dyčková - 20. 01. 2010, 13:57:46
Pro Ivu
Svůj dotaz (ano, kapku delší) jsem psala nezávisle na Františkovi. jenom mě zajímala odpověď, zda je s naším psaním něco špatně. A ještě jednou zdůrazňuji, že s ním ani trochu nesouhlasím. já jsem prostě jenom měla dotaz, abych se dozvěděla, co jsem (a jsme) dělali špatně. nechtěla nikoho poškodit, urazit, provokovat, rozčílit. Byl to doopravdy jenom dotaz a žádný podtext v něm nebyl. Zdali mi to věříte, či ne, je již jenom na vás.

Iva - 20. 01. 2010, 08:09:20
Pro Františka
Ještě na jednu věc jsem zapomněla, nepiš o komunismu,když o něm nic nevíš,za komunismu ,by tě za takové svobodné vyjádření zavřeli a ani tvoje děti by se nedostaly na žádnou školu.Já jsem v té době žila a vím jaké to bylo.Díky svobodnému projevu jednoho z mých rodičů,se můj bratr nedostal ani na střední,přesto,že byl vynikajícím žákem a teprve tento režim mu umožnil ,aby v padesáti letech, při zaměstnání ,vystudoval vysokou školu s červeným diplomem.

iva - 20. 01. 2010, 08:01:46
přestřelení pro Františka a Bětku
Nechápu,kde se v tobě vzal Františku dojem, že některé práce žáků tvojí školy jsou na úrovni vysokoškoláka,vaše sebevědomí v tomto případě není vůbec zdravé,neškodilo by trochu sebekritiky,pokory a vnímání reality.Většina z vás vyrůstá jako v bavlnce, neustále slyšíte, jak jste šikovní, jak vše děláte dobře, jak jste krásní, ale když vám někdo řekne pravdu, tak nejste schopni ji přijmout a kopete a koušete.Navíc píšeš, že to není jen tvůj názor, schováváš se za ostatní,zatahuješ je do toho.Oni mají stejnou možnost vyjádřit svůj nesouhlas.Píšete jak vás psaní baví a že vám nejde o to vyhrát pouze se zviditelnit,tak pište a přijímejte kritiku a hodnocení,jestliže s něčím nesouhlasíte buďte konkrétní a věcní.Nikdy ,to co hodnotí člověk,nemůže být tak objektivní,jako to co se dá změřit a zvážit.Např.když rozhodčí vidí faul,tak ho zapíská a třeba z jiného úhlu pohledu to tak nevypadalo,píská tak jak to vidí a určitě se snaží být objektivní. Stejně tak porota,která hodnotí vaše články ,se snaží být objektivní a hodnotí tak,jak to cítí nevěřím tomu,že by někoho záměrně nadhodnocovala a nebo podhodnocovala.Nemá to zapotřebí,nic z toho nemá,nemá k žádnému z vás rodinnou vazbu. Pro porotu I když nesouhlasím s vašimi pravidly,ale to je již obehraná písnička,tak vám za tuto soutěž děkuji a vůbec vám tuto práci nezávidím.Udržte si nadále svůj nadhled . Plně chápu vaše rozhodnutí tuto rubriku ukončit, zde se opět uplatnilo jedno rčení a to je :Pro dobrotu na žebrotu " Vydržte !!!! Tohle si porota opravdu nezasloužila

František Imrich - 20. 01. 2010, 07:04:54
Pan Červenka, ale na můj dotaz jste mi neodpověděl.Ptal jste se mě, koho měla porota poškodit.Ja jsem nechtěl vůbec urazit členy poroty,ale myslím že by nebylo zlé kdyby bylo víc členů,kteří by hodnotili články.

Václav Minařík - 19. 01. 2010, 21:51:01
Nechte už toho prosím!!
Tímto příspěvkem chci něco zdůraznit. V obou rubrikách se teď povídá částečně o mě. Napíšu to sem tedy znova. Já neovládám moc dobře mluvnici, ale velice rád píši články. Budu se snažit si to po sobě kontrolovat. Někomu nejde fyzika a chemie a někomu zase nejde čeština. Tak já patřím mezi tu skupinu lidí které nejde čečtina. Budu si to po sobě kontrolovat v žádném případě nechci, aby na mě brali porotci ohled Ale teď to hlavní, pár lidí si o mě myslí, že jsem si svoje články psal od začátku soutěže a že jsem je sem všechny vložil v měsíci lednu jenom abych vyhrál nějakou cenu. TO NENÍ PRAVDA !!!!!!!!!!! O soutěži jsem se dozvěděl teprve nedávno a to při té příležitosti, kdy moje spolužačka Nikola Sedloňová vyhrála hlavní cenu. Začal jsem se zajímat o podrobnosti a pak jsem se zaregistroval. Napsal jsem pár článků, ale poté jsem chytil angínu. Jsem doma a lepší než hrát nějaké hry, je psát články a částečně se tak vzdělávat. Doufám, že už se do mě nebude nikdo navážet.

Václav Minařík - 19. 01. 2010, 21:38:38
Slánské listy
Tahle celá diskuze o dneššním vydání Slánských novin je celá postavená na hlavu. Nechci podlézat porotě ale pan Červenka má naprostou pravdu. Porotci dělají tuto práci ve svém volném čase a nemají za to žádný příjem. Co je na tom tak těžkého pochopit ?? Minulé vydání ste měla celou zadní stranu 3.zš. Každý měsíc je to jinak. Někdy je lepší 2.zš jindy zase 3.zš a jindy třeba Gimpl.

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 21:27:32
Prohlášení vydavatele o ukončení rubriky
Po celých čtrnáct dní jsem se Vám snažil odpovídat na veškeré Vaše dotazy, a to okamžitě, jakmile jsem měl volnou chvilku. Vedení této rubriky mě sice časově zaneprázdňovalo, ale já to dělal opravdu rád. Je mně líto, že můj záměr - poskytovat Vám rady a zároveň odpovídat na Vaše otázky, se neosvědčil. Tato rubrika se zvrhla v něco, co jsem rozhodně nechtěl. Omlouvám se všem, kteří do této mé sekce rádi chodili, a zároveň Vám děkuji za společné chvíle, zde prožité.

Betka Dyčková - 19. 01. 2010, 21:17:46
Pro pana Červenku
Ve svém dotazu (a zároveň i názoru) jsem ani trochu nezpochybňovala kvality poroty. Neptala jsem se, abych provokovala, ptala jsem se, protože že mě na tu otázku velice zajímala odpověď - na otázku, zda je na našem stylu něco špatného a předem jsem podotkla, že nesrozumitelnost já osobně popírám. Nesouhlasím tady s Ferem, ani v nejmenším (zítra si to ve škole taky vyslechne), i když vím, jak to myslel a proč to tak myslel. Mě jde jenom o to pochopit, jak jste například myslel tu "operní pěvkyni", protože si nejsem zcela jistá, zda jsem to pochopila, protože se mi z toho prostě zdálo, že je s naším psaním něco špatně. Nezapomínejte, že jsem se již dříve vyjádřila, jak moc jsem za tuhle soutěž ráda a na tom se nic nemění.

Kateřina Cibulková - 19. 01. 2010, 20:46:18
Ztraceni v lese
Dobrý den. Znovu bych se chtěla zeptat-na článek. "Ztraceni v lese." v rubrice "Povídky".Co bylo na tomto článku "pěkné" a co bych měla "dopilovat"? Předem děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla vyjádřit k nesporům. Myslím si, že nemá cenu se hádat kvůli hodnocení článků. Odborná porota si dělá svůj názor na článek. Je jen na nich jestli se jim zalíbí nebo ne. Možná některé nejsou ohodnoceny tak jak by jste si přáli, ale myslím si a doufám, že panu Červenkovi nebude vadit když se zaptáte proč bylo za tento článek tolika a tolika bodů.Berme to jako soutěž a buďme rádi, že nějakou vůbec máme.

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 19:50:37
Pro Míšu Hrabánkovou
Vaše škola byla zastoupena příspěvkem zase v minulém čísle, oproti např. 2. ZŠ, Obchodní akademii a dalším, které tam žádný článek zveřejněn neměly. Na Školní soutěž je pevně vymezený prostor, který se nedá nafouknout.

Míša Hrabánková - 19. 01. 2010, 19:35:49
sLÁNSKÉ LISTY
dOBRÝ DEN, chtěla jsem se zeptat .Dneska jsem si koupila slánské listy,a koukám se na zadní stranu a z 3.zš Slaný nikdo nebyl proč tam není naše škola ?Opravdu někteří žáci mají mo hezké články a chtěla bycj je mít v těch slánských listech !!Děkuji za odpověď

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 19:30:46
Pro Františka Imricha
Co Ti mám na to říct? Tohle snad ani nemůžeš myslet vážně. Nezlob se na mě, ale já nedovolím, aby někdo urážel členy poroty, kteří tuto práci dělají ve svém volném čase a zadarmo, navíc s velkou láskou a chutí. Tohle už si tedy trochu přestřelil.

František Imrich - 19. 01. 2010, 19:17:06
Počítám že téměř většinu ze 3 Zš Slaný-Běta,Lada,zuzka.To jako že napíšou perfektní článek a vy tomu nerozumíte tak to asi změňte název.Ne odborná porota.

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 19:15:02
Pro Františka Imricha
Abych se k Tvému názoru mohl vyjádřit, musíš být konkrétní. Jaké autory měla odborná porota podle Tebe poškodit?

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 19:12:15
Pro Bětka Dyčková
Odborná porota hodnotí své články podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Vychází přitom ze svých až dvacetiletých zkušeností, kdy její členové dokázali uskutečnit řadu významných mediálních projektů. Do dnešního dne jsem se já sám snažil zodpovědět všechny dotazy autorů, kteří se cítili být v konkrétních případech bodově poškozeni. Já již k tomu nemám co dodat.

františek imrich - 19. 01. 2010, 18:58:56
A nejsem jediný komu se tanhle způsob nelíbí.To co napsala Běta je taky přesná pravda a souhlasím s tím nejnom já

františek immrich - 19. 01. 2010, 18:56:37
ja se neptám jenom jsem chtěl poukázat o čem je ted tahle soutěž a chci slyšet váš názor

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 18:54:47
Pro Františka Imricha
A mě se ptáš jako na co?

Betka Dyčková - 19. 01. 2010, 18:50:02
Hlavní teze, ze které jsem vycházela bylo velice nízké bodování introspektivních a dle mnoha názorů skvělých článků například (a hlavně nejenom) Zuzky Sušánkové a tvrzení všech mých kamarádů tady v soutěži o tom, že tohle hodnocení prostě nechápou – za nejhorší články dostali nejlepší ohodnocení a naopak, když začali dělat snad opravdické umění, na něž byli hrdí, dozvěděli se (nízkým počtem bodů), že to není dobře. Za podobný styl psaní jsem se dozvěděla já, že se sem nehodí a že vlastně není dobrý pro tuto soutěž, kde „se hledá nejlepší spisovatel slánského regionu“. Já si nechci stěžovat (a to není jenom řečnický obrat), ale všichni ostatní, kteří byli „v branži“ ať už odborností, nebo jenom osobním interesem, moje texty pochopili. A já sem píšu přeci proto, abych ukázala, co ve mně je. Jinak bych si psala do šuplíku. A tak sem nechci dávat články, aby je pochopil každý, ale jenom ten, kdo je schopný se nad tím pozastavit a popřemýšlet, protože články „pro každého“ mě psát nebaví a nemyslím si, že to mě i toho „každého“ nějak obohatí. Píšu svoje názory. Já nevím, jestli (nejenom) moje povětšinou ani ne skryté významy v redakci chápete, ale snad ano, když jste novináři – tedy spisovatelé z povolání - a nám soutěžícím je maximálně osmnáct let. Někteří tady byli úžasně talentovaní a dostávali pořád sotva pod dvacet bodů za ty úžasné články (které už ocenili i odborníci). Znám pravidla téhle soutěže a ani v nejmenším je nezpochybňuji, mluvím pouze o jednotlivých bodování článků, které mi doopravdy v některých chvílích přijde silně neuvážené a nepřiměřené. Je mi jasné, že podobnou soutěž redakce dělá poprvé a dozajista si to představovala úplně jinak. Takže bych v podstatě poprosila o odpověď, proč je tento styl psaní, který jsem já i ostatní tak dlouho vybrušovali, pracovali na něm a jsme na něj myslím i hrdí nevhodný. Nevěříte nám, že jsme to napsali, nebo je to snad nějak špatné? PS: To není upřesnění toho minulého dotazu. Ten jste pochopil zcela správně.

František Imrich - 19. 01. 2010, 18:46:21
Tahle připomínka je jenom můj osobní názor a nemá nic splečnýho s mojí školou.Chtěl bych jenom objastnit proč jsem skončil.Pokud se dobře pamatuju tak jsem přestal psát v prosinci kdy jsem spozoroval divné bodování na Sl.cz A´t si říká kdo co chce bylo vidět že prvotřídní články jsou bodované hůř než obyčejné.Kdyby jste zeptaly nějakýho kantora z univerzity určitě by řekl že je to suprová práce na úrovni vysokoškoláků.A tak se tady objevila skupinka,která byla lepší než ostatní a byla potřeba je nějak zastavit a zhoršit.Zřejmě tady někoho žralo,že 3.Zš Slaný porazila s menším počtem lidí 2.Zš slaný.Ale přejdime do součastnosti.Co jsem si četl komentáře tak se tady někdo zamotal do svých lží.Pokud jde o Václava Minaříka tak to ,že za příšerný pravopis se strhavají body o polovimy není vůbec pravda.Dostat za chybnou práci 24 bodů a řict že je to poloviny tak to asi nebude možné když max. je 30 bodů.Tahle soutěž měla ze začátku dobrou myšlenku,která se později změnila na špatnou.Připomíná mi tak trochu komunismus-Ničení talentů.Lidi se tady snažili a dostali takovou to odměnu-žádnou.....

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 18:37:44
Pro Míšu Hrabánkovou
Tříčlenná odborná porota hodnotí vaše příspěvky ve složení: Libor Pošta - šéfredaktor Slánských listů, Sláva Pilík - vedoucí redaktor SL, a já.

Míša Hrabánková - 19. 01. 2010, 18:26:43
POROTA
Chtěla jsem se jen tak zeptat kdo je porota ?Jen tak abych věděla !

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 17:13:38
Pro Ladu
Lado, tohle se žádnému porotci nesmí stát, aby si nějakým způsobem oddělil ty lepší autory od těch horších. Já osobně, když hodnotím konkrétní článek, tak se snažím nemyslet na to, kdo ho napsal, ale soustředím se pouze na jeho obsah. Tím chci říci, že úspěšnější autoři nemůžou v žádném případě doufat, že bychom jim cokoliv odpustili. Každého se snažíme měřit stejným metrem.

Lada - 19. 01. 2010, 17:02:23
Nevím, co měla na mysli Bětka, ale mně by zajímalo, jestli už máte ,, zaškatulkované" lepší písaře a ty ,, horší" a podle toho je bodujete, nebo jestli dáváte zkrátka všem stejnou měrou.

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 16:40:26
Pro Václava Minaříka
Šesté a případně další vložené příspěvky v dané sekci zůstanou, "pouze" nebudou odbornou porotou ohodnoceny

Jiří Červenka - 19. 01. 2010, 16:37:59
Pro Bětku Dyčkovou
Nějaké větší rozdíly v hodnocení nebývají. Jen výjimečně se stane, že se porotci od sebe rozcházejí maximálně o dva body (bývá to většinou u poezie a někdy u fejetonů). Naopak v dobré třetině případů porotci hlasují naprosto shodně. Tomu Tvému druhému dotazu moc nerozumím, můžeš ho upřesnit?

Betka Dyčková - 19. 01. 2010, 15:52:28
Jak obvykle dopadá hodnocení článků. Shodne se porota, nebo jsou spíše čísla obvykle velice rozdílná? Jenom tak obecně. A také bych se chětla zeptat, liší-li se toto "bodování" u různých autorů.

Václav Minařík - 19. 01. 2010, 11:16:44
počet článků
Jinak jsem se chtěl zeptat. V pravidlech je napsáno, že na jedno téma může být napsáno maximílně 5 přízpěvků. Co se stane kdybych jich napsal na jedno téma šest přízpěvků ??

Václav Minařík - 19. 01. 2010, 11:09:09
Jestli to někoho pohoršilo tak se omlouvám. Článek už jsem upravil,. No a ty pravopisné chyby to je můj věčný kámen úrazu. Velice rád něco píšu, ale češtinu moc neovládám. Budu se to snažit zlepšit.

Betka Dyčková - 18. 01. 2010, 22:27:03
Pro pana Červenku
Ani nevíte, jak moc jste mě touhle odpovědí potěšil :)

Jiří Červenka - 18. 01. 2010, 16:37:01
Pro Bětku Dyčkovou
Bětko, je to stále o jednom a tom samém. Tvůj jazykový projev je opravdu vybroušený, tady skutečně není co řešit. Na druhou stranu Tvému textu chybí mnohdy lehkost a někdy i srozumitelnost. Víš, k čemu bych to tak trochu přirovnal? K vystoupení operní pěvkyně v soutěži popmusic. Když zjednodušíš svůj text, mohu Ti garantovat, že okruh Tvých čtenářů se rapidně zvětší. Ale napsat lehký, srozumitelný text je někdy to nejtěžší. Ale já věřím, že Ty to zvládneš.

Betka Dyčková - 18. 01. 2010, 14:29:13
Chtěla bych poprosit o nějaké "slovní hodnocení" mého příspěvku "Troska" v sekci povídek. Co na něm bylo špatně, co dobře? Děkuji.

Jiří Červenka - 18. 01. 2010, 13:24:24
Pro Andrea 37
Tohle je spíš názor než dotaz, nicméně já s ním stoprocentně souhlasím. Porota tohle v každém případě "ocenit" musí a za katastrofální gramatiku bude strhávat více než hodně bodů. Za článek, který by jinak získal u poroty 24 bodů, může autor obdržet díky hrubým gramatickým chybám klidně i o více než polovinu méně, zvláště pokud takovéto chyby bude vytvářet jak na běžícím pásu.

Andrea 37 - 18. 01. 2010, 12:12:55
Pravopis p.Minaříka
Dobrý den, ráda bych reagovala na šílený pravopis a slovosled studenta Minaříka z 2.ZŠ.Doufám, že si toho někdo z odborné poroty všimne, protože v tomto věku neznát základy pravopisu, viz nejen poslední příspěvek, je věru tristní.

Jiří Červenka - 17. 01. 2010, 22:57:41
Pro Ladu
Autorka za tento kratší příspěvek obdržela 14 bodů, a to si myslím, že s ohledem na jeho velikost není vůbec špatné. V sekcích, které jsou postavené především na analýzách, myšlenkách a úsudku, hodnotí porota cosi víc než pouhý jazyk či stylistiku. Podívej se, mně je jako porotci úplně jedno, jestli autor článku je hrdý na svou vlast a nebo se naopak za ní stydí. Naopak jsem rád, když jsou názory protichůdné. Ale například věta "Naše zem patří k jedné z nejhorších, ať u v podmínkách, nebo ekonomice" není o názoru, ale o nevědomosti, úmyslné nepravdě či o naprosté naivitě. A toto již porotci v takovéto rubrice hodnotit musí.

Lada - 17. 01. 2010, 21:07:08
Dobrý večer, chtěla bych se zeptata, co bylo špatného na článku v sekci Národní hrdost, s názvem ,,Ne!". Nejedná se tedy o můj článek, ale příde mi divné, že za něj pisatelka dostala tak málo bodů. Děkuji předem za odpověď

Jiří Červenka - 16. 01. 2010, 23:43:29
Pro Bětku Dyčkovou
Smajlíci jsou fenoménem dnešní doby, patří však nanejvýš do dopisů, vzkazů či komentářů. Když vidím toho nezbedného zamračeného či smějícího se smajlíka v článku, tak zatínám zuby a odebírám body. Tahle mánie již došla v našem životě tak daleko, že někteří lidé jsou schopni ve třech větách použít patnáct smajlíků, a ještě k tomu patřičně velkých, aby byly hezky vidět. Myslím, že lidstvo směřuje zpátky k obrázkovému písmu...

Betka Dyčková - 16. 01. 2010, 22:10:48
Chtěla bych se zeptat, jak hodnotíte při psaní článků používání "smajlíků"? Je vám to jedno, nebo to je spíš mínus?

Míša Hrabánková - 15. 01. 2010, 18:07:34
PAN Červenka
děkuji ,že jste mi to řek. Ukazovala jsem některé články i naší paní učtielce-Nestrašiloví. A také se jí líbil Cizinec s velým C .aLE JÁ JSEM přečetla Zakrslý králík to leda ve snu !! Děkuju moc že se vám líbil zrovna cizinec pardo tedy Cizinec

Jiří Červenka - 15. 01. 2010, 16:14:50
Pro Míšu Hrabánkovou
Nejvíc se mi z Tvých příspěvků líbil článek "Cizinec je s velkým C", v kterém jsi krásným způsobem vylíčila svůj vztah ke slovenské kamarádce a slovenskému jazyku. Díky Tvému článku jsem si rozpoměl na své tehdejší půlroční působení na poddůstojnické škole ve slovenských Topolčanech. Na Tvém příspěvku jsem kromě jiného ocenil i jeho závěr, kde ve slovenštině oslovuješ čtenáře.

Míša Hrabánková - 15. 01. 2010, 14:22:04
nejhezčí článek
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaký byl můj nejlepší článek. Který se mě povedl .Chci se jen zeptat abych věděla co se vám nejvíc líbilo. Nechci aby to bylo,že se jen vytahuji!!Děkuji za odpověď

Jiří Červenka - 14. 01. 2010, 18:40:21
Pro Bětku Dyčkovou
Mě jiná vhodnější kategorie pro zařazení Tvého příspěvku než fejeton, nenapadá.

Betka Dyčková - 14. 01. 2010, 17:11:36
Děkuji. Mě ale vůbec nenapadá, kam jsem ho měla vložit. Kam se ten příspěvek měl literárně řadit? Mezi fejetony?

Jiří Červenka - 14. 01. 2010, 08:46:35
Pro Bětku Dyčkovou
Pokud by Tebou uvedený příspěvek hodnotila odborná porota pouze po stránce jazykové a stylistické, tak jsem přesvědčený, že by Tě za něj možná dala i nějakou tu desítku. Jenže ono to není jen o jazyku, článek musí být především zajímavý, aby vzbudil čtenářský zájem. A u poroty ho nevzbudil. Navíc jsem nepochopil, proč si tento příspěvek zařadila do povídek, když s touto rubrikou nemá podle mě vůbec nic společného, ale tohle jsme Ti odpustili, jako mnohým jiným. Ale to, že nás článek nezaujme, to autorovi odpustit nemůžeme. A víš proč jsi nakonec dostala za tento příspěvek velmi slušných 22 bodů? Protože v Tvém díle nechyběly hluboké myšlenky, k jejichž rozluštění by však drtivá většina „normálních“ čtenářů potřebovala dekódovací klíč.

Kateřina Cibulková - 13. 01. 2010, 23:33:48
děkuji
Moc Vám děkuji. Tohle opravdu potěší. Jsem strašně ráda, že tato soutěž začala, protože psát byl můj sen. A určitě se pokusím ještě zlepšit.

Jiří Červenka - 13. 01. 2010, 20:44:02
Pro Kateřinu Cibulkovou
Tohle byl, Katko, jeden z Tvých prvních soutěžních článků a mě zaujal tím, jak byl dojemný a jaký jsi svému bývalému koni složila skvělý hold. Přestože byl tento příspěvek již tehdy oceněn odbornou porotou vysokým počtem bodů, já jsem přesvědčen, že dnes bys ho napsala ještě lépe, než tenkrát. Patříš totiž mezi ty autory, kteří za celou soutěž dokázali udělat největší pokrok. Samozřejmě, že je nejlepší, když je mladý autor veden nějakým profesionálem, ale takové štěstí má málokdo. Ti ostatní musí spoléhat na samovýuku. Ale v každém případě, pokud se někdo chce stát dobrým novinářem či spisovatelem, musí se vypsat. A v tomhle ty činíš velké pokroky. Na Tvou otázku, co a jak jsi mohla v již zmíněném příspěvku napsat lépe, bych Ti odpověděl asi takto: Za prvé, téma článku je zajímavé natolik, žes ho mohla rozhodně napsat delší. V každém případě mně tam chyběla stať o tom, jak ses s Fidorkou před její smrtí loučila či alespoň to, jak její odchod na Tebe bezprostředně citově zapůsobil.. Za druhé, již v samotném úvodu jsi prozradila, že Fidorka není naživu, což nebylo zrovna nejšťastnější. Ty musíš naopak nechávat čtenáře ve velkém napětí co nejdéle, pokud možno až do posledního okamžiku. Za třetí, dost jsem tápal v čase, neuvedla jsi totiž, kdy se tento příběh odehrál. Není důležité tento údaj uvádět na den přesně, ale čtenář z něho musí minimálně poznat, zda jsi byla v té době malá holčička či už dospělá slečna. Jinak Tvé články mají vždy něco do sebe. Je vidět, že je píšeš s láskou a že do nich vkládáš kus sebe. Tvé účinkování v této soutěži je velmi sympatické a obohacující.

Betka Dyčková - 13. 01. 2010, 19:40:45
Když se všichni takhle ptají, také si neodupstím dotaz na jednu svoji práci. Tou je "My jsme...? Aneb stará soukromá válka." v sekci povídek. Co bylo s tímhle příspěvkem špatně? Mezi mými díly patří (z pohledu mého sebehodnocení) mezi nejlepší, tak bych chtěla vědět, co jsem napsala špatně, nebo nepochopitelně, zkrátka v čem byla chyba. děkuji.

Kateřina Cibulková - 13. 01. 2010, 17:50:07
Jezdím na koni
Dobrý den! I já bych se chtěla zeptat co bylo dobré na mém článku a co jsem udělala špatně nebo co tomu třeba chybělo. Ráda se poučím ze svých chyb. Článek "Konec velké lásky" v rubrice "Jezdím na koni". Předem děkuji za odpověď.

Míša Hrabánková - 13. 01. 2010, 16:36:57
Pro pana Červenku
Děkuji,aspoň jsem se dozvěděla jak mám psát články,Děkuji, že mě držíte palce .A doufám ,že v září bude takováhle soutěž zas .Protože psaní mě opravu velice BAVÍ . Jsem moc ráda že,se můžu zůčastnit takové soutěže .

Jiří Červenka - 13. 01. 2010, 14:43:59
Pro Míša Hrabánková
Míšo, je Ti deset let, tak samozřejmě, že se musíš, co se týče literární práce, ještě zlepšit ve všem. Ale již dnes je vidět, že máš předpoklady, abys to někam dotáhla. Zkus ve svých článcích rozvádět ty nejzajímavější momenty. Například v příspěvku „Moje láska“ píšeš, že se Ti někteří kluci líbili, no tak napiš, čím Tě zaujali. Pohled desetileté dívky na své „klučičí“ vrstevníky by určitě nebyl nezajímavý. Jinak si dej v textu pozor na to, že se za čárkou dělá vždy mezera. Nejen, že to není správné, ale ani to nevypadá hezky. Nejsilnější pasáž Tvého výše jmenovaného článku je ta, kdy popisuješ, jak vám kluci dávali pusinky na ruku a vy jste z toho byly celé paf. Jinak velmi oceňuji Tvou schopnost se v deseti letech zapojit do takovéhle soutěže a soupeřit s daleko staršími autory, než jsi sama. Také obdivuji Tvou vytrvalost a zapálení do psaní článků. Držím Ti palce.

Jiří Červenka - 13. 01. 2010, 13:58:07
Pro Kateřina Oslejšková
Přestože Tvé články bývají velmi dobré až vynikající, tenhle se Ti zkrátka nepovedl. Jak je však vidět také většina ostatních soutěžících si zatím na tomto tématu vylámala zuby. Ale zpátky k Tvému článku „S námi se v krizi udržíte“. Takže, proč si s ním před odbornou porotou neuspěla: V celém příspěvku nebyla jediná nosná či zajímavá myšlenka. Text byl plytký a prázdný. Z celého článku jsem se od Tebe prakticky dozvěděl pouze to, že si myslíš, že celá vláda je banda tupců a omezenců.. A to se na mě nezlob, tohle je velmi laciné. Já bych od autora článku, který se rozhodne někoho kritizovat či poukazovat na nějaké nedostatky, minimálně očekával, že bude jmenovat, koho má konkrétně na mysli, a co se mu na práci té či oné osoby nelíbí. Pokud tohle v příštím článku uděláš, tak Ti budu tleskat. Ale to vyžaduje především vědět, jak se naši ministři vůbec jmenují a co kdo dobrého či špatného udělal. Na závěr Ti řeknu jednu důležitou radu - pokud chceš někoho kritizovat (v demokracii na to máš plné právo), tak si musíš nejdříve ověřit, zda to, co napíšeš, je také pravda. V opačném případě neseš, jako autor, za své výroky plnou odpovědnost, a v mnohých případech i tu právní. A to už potom není žádná legrace, to mi věř.

Míša Hrabánková - 13. 01. 2010, 06:21:03
Moje LÁSKA?
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co chybělo neboli jak se bám líbil ten článek. A co bych měla zlepšit v psaní ? Děkuji předem za odpověď.

Kateřina Oslejšková - 12. 01. 2010, 22:44:48
politika a já
Dobrý večer, ráda bych se zeptala na svůj nejméně hodnocený článek - o politice s názvem "s námi se v krizi udržíte". Ráda bych se ze svých chyb poučila. Upřímně jsem byla tak nízkým hodnocením překvapena. předem moc děkuji za odpověď.

Lada - 12. 01. 2010, 17:31:42
Mockrát Vám děkuju za vysvětlení, psala jsem ten článek do jedné soutěže... Rozhodně s psaním nepřestanu...

Jiří Červenka - 12. 01. 2010, 17:02:14
Pro Lada
První, co Ti, Lado, musím říct, je, že sis vybrala pro literární zpracování velmi těžké téma. Autor, který se do něčeho takového pustí, musí počítat s tím, že buď s ním vyhoří nebo si na něm udělá jméno. Dám Ti takový příklad, abys tomu lépe porozuměla - proč si myslíš, že se nikdo z našich režisérů zatím neodhodlal natočit například film o Lidicích? No, protože by musel být takový snímek naprosto vynikající, aby před odbornou, ale i laickou kritikou uspěl. A na to si hned tak někdo netroufne. A naopak, že by tento film nezvládl a uřízl si tím pouze ostudu, je více než pravděpodobné.

Ty ses pokusila nahlédnout formou povídky do pocitů jedné ležácké mladé dívky osudného dne, 24. června 1942. Kdybych Tě měl za tento článek oznámkovat dle školní stupnice, dostala bys ode mě dvojku. Již jsem ale od Tebe četl celou řadu daleko lepších článků. Pokusím se Ti vysvětlit, proč bych Ti za tento příspěvek nedal trojku, ale ani jedničku.

Nejdříve Ti povím, co si myslím, že jsi mohla udělat lépe:
1. Úvod článku nebyl úplně nejsrozumitelnější. Já bych ho napsal takhle: „Bylo mi tenkrát třináct let. Bydlela jsem s rodiči v malé, ne příliš známé vesničce, jménem Ležáky... Měla jsem pokoj v druhém poschodí našeho krásného domu....“
2. Zkraje článku píšeš: „Dívala jsem se na rozzářenou oblohu otevřeným oknem a tiše přemýšlela, co se kolem mě za tak krátkou dobu stalo.“ Nevím, co si myslela tím, „co se kolem mě za tak krátkou dobu stalo.“ Z takovéto formulace to totiž není zcela zřejmé. A vůbec, není tato druhá věta souvětí zbytečná?
3. Pokud se rozhodneš napsat povídku na základě skutečné události, musíš se držet alespoň těch nejzákladnějších faktů, jako například, že ležáčtí muži i ženy nebyli popraveni v místě bydliště, ale byli zastřeleni ještě téhož dne na pardubickém popravišti.
4. Tři poslední věty na závěr článku jsou úplně zbytečné. Já bych celý příspěvek zakončil tou předcházející větou: „O několik hodin později, kdy už všechen ruch umlkl a všude se rozprostřelo zlé a nebezpečné ticho, jsem odjížděla s ostatními vyděšenými a nic nechápajícími dětmi pryč, někam, odkud není návratu.“
5. Každý článek je dobré, a já bych řekl přímo nutné, si po sobě minimálně jednou přečíst, v tomto máš totiž dost překlepů.

A teď, co bych chtěl ve Tvém článku vyzdvihnout:
1. Dokázala jsi vtáhnout čtenáře do děje, a to se málokomu povede.
2. Podařilo se Ti velmi dobře navodit atmosféru osudného dne.
3. Přinutila jsi čtenáře, aby se zamyslel a přestal být vůči událostem, které se ho zatím netýkají, lhostejným.

Většina Tvých článků má hlubokou myšlenku a já si je vždycky rád přečtu. Navíc se stále stylisticky zlepšuješ, jsi stále vypsanější a já jsem osobně přesvědčen, že se z Tebe může stát výborná novinářka či spisovatelka. Stále však na sobě dál pracuj, určitě se Ti to vyplatí. Tvé články třeba jednou nebudou číst stovky, ale tisíce čtenářů. A já Ti mohu říct, že je to docela příjemný pocit.

Lada - 11. 01. 2010, 20:02:38
článek
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co bylo špatně a co dobře na mém článku v sekci povídky ,, Válka a já" dekuji, Lada

Jiří Červenka - 10. 01. 2010, 19:02:33
Pro Pavla Snopová
Z největší pravděpodobností bych se do takovéto soutěže asi nezapojil. V té době jsem měl totiž všechny možné jiné zájmy, jenom ne psaní. Nebudete mně věřit, a dodnes o tom nikdo neví, ale když jsem ve 29 letech zakládal Vydavatelství Gelton, neměl jsem na kontě jeden jediný napsaný článek. Bylo to čiré bláznovství začít vydávat noviny, navíc v době, kdy žádný soukromý regionální tisk ještě neexistoval. No, nakonec jsem zřejmě měl víc štěstí než rozumu, když to nedopadlo krachem a naopak za rok budeme slavit dvacáté výročí vzniku vydavatelství. Ale pokud bych se přece jenom takovéto soutěže zúčastnil, potom si myslím, že bych se rozhodně nedostal do první desítky. Když mně bylo kolem patnácti, šestnácti let, tak jsem si mohl nechat jenom zdát o tom, že bych mohl umět psát tak dobře, jako nám to předvádí někteří autoři naší soutěže. Musím uznat, a konstatuji to rád, že mnozí z našich soutěžících píší lépe než já v jejich věku.

Pavla Snopová - 10. 01. 2010, 13:54:07
Dobrý den, já bych se Vás chtěla zeptat, zda byste se v době, když jste byl školou povinný, také zapojil do takové literární soutěže jako je Školní soutěž. A pokud ano, jak myslíte, že byste v ní dopadl?

Jiří Červenka - 09. 01. 2010, 20:09:15
Pro David Alltman
Díky za upozornění, teď jsem se tam díval a je to skutečně tak, jak říkáš. Dané soutěžící se na druhou otázku podařilo nějakým kuriózním způsobem dvakrát zahlasovat. Celou záležitost jsem předal správci, aby zjistil, co se vlastně stalo. S jeho zprávou vás co nejdříve seznámíme. Jinak tento třetí neprávem získaný bod bude samozřejmě soutěžící odebrán.

Jiří Červenka - 09. 01. 2010, 19:51:29
Pro Ladu
Většina čtenářů Školní soutěže má určitě svého favorita, kterému věří víc, než těm ostatním. Přiznám se Ti, že já ho mám taky, ale těsně za ním jsou další soutěžící, kteří jsou podle mě také schopni v této náročné soutěži zvítězit. V každém případě toto vítězství bude pro dotyčného autora obrovsky cenné, jelikož porazí celou řadu velmi dobrých autorů. Celá soutěž je velmi vzrušující, a myslím, že bude napínavá až do konce. Od dnešního dne to však budou mít soutěžící ještě těžší než doposud - budou totiž soutěžit nejen za sebe, ale i za ty, kteří si na ně vsadí.

David Alltman - 09. 01. 2010, 19:41:24
Znáte svůj region?
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na jednu věc týkající se soutěže ,,Znáte svůj region´´?.Za celou soutěž zatím byly položeny dvě otázky, tudíž ti lidé kteří odpověděli na obě dvě otázky správně by měli mít dva body. Poté však nechápu záležitost toho, že jedna hráčka má body tři. Chtěl bych se proto zeptat jak to vlasně je.

Jiří Červenka - 09. 01. 2010, 19:25:29
Pro Nalka
Do dnešního dne jsme museli smazat zhruba deset příspěvků. V jednom případě se jednalo o článek s rasistickým zaměřením, v dalších třech byly použity vulgární výrazy, a v těch ostatních případech se jednalo o opsané texty jiných autorů. Jinak k cenzurování článků nedochází, tzn., že do příspěvků soutěžících nezasahujeme. Buď je pustíme tak, jak je autor napíše a nebo je (z důvodu nedodržení pravidel) rovnou celé smažeme. Ale jak již jsem uvedl, týkalo se to zatím asi deseti článků.

Lada - 09. 01. 2010, 17:48:06
Všimla jsem si, že se zde objevila nová tipovací soutěž : ,, Vsaďte si na svého koně ". Je to výborný nápad, opravdu :-) Ale zajímalo by mě, jestli i Vy, jako vydavatel Slánských listů máte svého favorita ( nemusíte jmenovat ). Děkuji předem za odpověď

Nalka - 09. 01. 2010, 16:52:54
Chtěla bych se zeptat kolik příspěvků ve Školní soutěži jste museli doposud smazat nebo zcenzurovat?

Jiří Červenka - 07. 01. 2010, 20:46:05
Pro Milann
Jak kdy, ale naštěstí rychle čtu, takže je to otázka chviličky. Většinou ještě dřív než dočtu, již vím, kolik bodů dotyčnému příspěvku přidělím. Ale pokud se mi některý článek zvlášť líbí, tak se u něj pozastavím a popřemýšlím i nad jeho autorem. Neberu to jako ztrátu času, ale naopak. Řada příspěvků je milých a některé jsou dokonce přímo úžasné. Docela dobře si u toho odpočinu a někdy i pobavím.

Betka Dyčková - 07. 01. 2010, 18:16:15
Děkuji za takhle dlouhou odpověď. Takže stylistika je důležitá, to je dobře:). Nejspíš každého zaujme něco jiného. Myslím si (ale), že zrovna na těhle tématech se dobrá stylistika nemůže vždy zcela ukázat (tedy, že ne na sto procent). Možná v povídkách, fejetonech, básních, ale ostatní témata mi připadají taková, že se na nich člověk nemůže naplno vyřádit. Vaší soutěži ale skládám hold, i když asi ne vše vám tady vyšlo podle vašich představ.

Jiří Červenka - 07. 01. 2010, 17:19:26
Pro Betka Dyčková
V první řadě přihlížíme k tomu, zda je příspěvek zajímavý a zda si ho kromě porotců ještě vůbec někdo další přečte. Pokud je článek čtivý a stylisticky dobře napsaný, odpustíme autorovi i nějaký ten překlep, gramatickou chybu, pokud není do nebe volající, či chybějící čárku. Velký důraz dáváme naopak na stylistiku. Jelikož píši knihy, znám se s mnoha spisovateli, a mohu Ti říct, že i nejlepší autoři se neobejdou bez jazykového korektora. To by ses divila, kdyby jsi někdy takový rukopis četla. Ale o to přece vůbec nejde. Gramatické chyby jdou totiž snadno opravit, ale zajímavost, čtivost či stylistika článku opravit nejdou. Pokud by nějaký autor napsal článek, který by byl po stylistické stránce naprosto jedinečný, ale zároveň by to byl blábol, tak takové dílo může skončit pouze v jeho šuplíku a číst si ho bude pouze on sám. Umění je napsat článek tak, aby si ho s chutí přečetl ještě někdo jiný, než sám autor. A tohle je na tom to nejtěžší. Já jsem osobně hrdý na to, že již nyní vidím ve Školní soutěži několik takovýchto výrazných talentů, z kterých se mohou stát, pokud na sobě budou tvrdě pracovat, novináři, publicisté či spisovatelé.

Betka Dyčková - 07. 01. 2010, 15:51:43
Zajímala by mě maličkost (nebo "maličkost") ohledně hodnocení článků. Četla jsem si v nových pravidlech kritéria hodnocení, ale zajímalo by mne, zda vůbec při hodnocení přihlížíte k věcem, jako je pravopis, slovosled, opakování slov a hlavně styl psaní - myslím tím používání metafor, personifikací, přirovnání a slovních obratů a podobně.

Milann - 07. 01. 2010, 13:32:55
Kolik času
Mě by zajímalo jestli byste moh říct, kolik času vám zabere zhodnocení jedno článku , myslím toho soutěžního?

Jiří Červenka - 07. 01. 2010, 10:54:36
Pro Mouse
Odborná porota se ohledně hodnocení článků neschází. Dělá se to tak, že každý porotce zasílá svá hodnocení adminovi, a ten je prostřednictvím administrace zadává na web. Jinak každý porotce hodnotí soutěžní příspěvky, jakmile mu to pracovní úkoly dovolí. A to většinou buď brzy ráno nebo večer. Drtivá většina příspěvků je do 24 hodin ohodnocena. Stávají se ale i případy, že soutěžící se dozví ohodnocení svého článku již třeba za pouhou jednu hodinu po jeho napsání. Jen dvakrát se zatím stalo, že víkendové příspěvky byly ohodnoceny až v pondělí, a to z důvodu, že jeden z porotců byl oba dva dny mimo dosah internetu.

Jiří Červenka - 07. 01. 2010, 10:38:15
Pro Iva
Na základě Vašeho upozornění jsme dotyčné autorce napsali vzkaz, aby svůj článek přemístila do jiné, vhodnější sekce. Posléze jsme však tento náš písemný pokyn smazali, jelikož jsme na základě přezkoumání došli k závěru, že se toto týká devadesáti procent soutěžících, s kterými bychom mohli polemizovat, zda daný příspěvek do dané sekce patří či nikoliv.. A do toho my se v žádném případě pouštět nebudeme. Konec konců, z celého širokého soutěžního pole si na toto stěžovaly pouze dvě soutěžící, z toho jedna sama má minimálně dva příspěvky, které nemají s danou sekcí nic moc společného. Tak nechtějte, abychom se do této operace pouštěli. Důležité a rozhodující je to, že do žádné sekce nesmí soutěžící vložit více než pět příspěvků.

Mouse - 07. 01. 2010, 08:57:25
Odborná porota
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak se často jako odborná porota scházíte a kdy příspěvky soutěžících hodnotíte. Máte k tomu vyčleněnou nějakou hodinu?

Iva - 06. 01. 2010, 17:10:00
Konkrétní dotaz
Pak mám tedy konkrétní dotaz. Příspěvek "když jsem byla malá" nebyl přesunut, zůstává stále hodnocen a podobně pak příspěvky "Focení 2008" a "Já ve školce" jsou v sekci Nevíhej a foť. Pokud nazýváte tuto soutěž soutěží o největší talent, řekněte mi prosím, co je to za talent nechat se vyfotit. Kde jsou tedy pravidla ? Poslední dodatek k debatě: Riki, pokud tě to tolik zajímá, jmenuji se Novotná a momentálně asi nejsi o moc moudřejší.

iva - 05. 01. 2010, 22:12:43
Focení 2008
Teď jsem se chtěla zeptat na to samé co Isabela,připadí mi,že omylů těchto dvou dívek už je trochu moc,minimálně tři opsané básničky,po Polednici následovala omluva,ale vzápětí se objeví dětská říkanka Krte,krte krtečku,navíc nechápu jak může dostat body za něco co není její práce a dát fotky do sekce sport,tak to už je nad rámec mého chápání, a navíc za 20 bodů,to potom vezmu fotku z vánoc a napíšu mé nejlepší dárky,nebo do sekce dám fotky jak píšu a nazvu to takhle skládám básničky.Nezlobte se,ale tohle už je trochu silná káva,jestliže někdo nerespektuje pravidla,tak by se to mělo řešit.

Jiří Červenka - 05. 01. 2010, 19:05:11
Pro Isabela
Rozhodovat o tom, co ještě a co už nepatří do té či oné sekce, není nic jednoduchého ani záviděníhodného. Máš určitě pravdu, že Tebou uvedené příspěvky měly být správně uvedeny v nějaké jiné vhodnější sekci. Ale Isabelo, vždyť Ty sama máš například v sekci "Moje první láska" vloženy dva příspěvky (Jsi či Bylo, nebylo), které tam správně také nepatří. Bazírovat nad tímto mně zrovna nepřijde dobré, navíc odborná porota k tomuto přihlíží.

Isabela - 05. 01. 2010, 18:21:46
Fotky
Chtěla bych se zeptat jestli do sekce "Neváhej a foť" patří fotky z článků "Focení 2008" a "Já ve školce"....myslela jsem, že do této sekce máme dávat jen vlastní dílka...a ne fotky na kterých jsme, když nás fotil někdo jiný, vím, že existuje samospoušť, také ji používám, ale u těchto fotek mi připadá, že jsou foceny jiným člověkem.

Jiří Červenka - 05. 01. 2010, 16:59:30
Pro Iva
Musím přiznat, že hodnocení příspěvků v rámci soutěže "O cenu vydavatele" provádím rád. Vím totiž, že spousta soutěžících se na to těší. Jsem však bohužel velmi časově zaneprázdněn a s mým časem je to již na hraně. Tohle jsem si sice myslel i před zahájením Školní soutěže, ale nyní již naleznu jen sem tam nějakou tu volnou časovou skulinku. Proto jsem se rozhodl, že budu alespoň odpovídat v této sekci. To nebude (alespoň si to myslím), až tak časově náročné. I když..., no uvidíme...

Iva - 05. 01. 2010, 15:50:08
o cenu vydavatele SL
Chtěla bych poprosit jestli by nebylo možné vrátit se k hodnocení článků vydavatelem 1x týdně,nebo alespoň 1x za 14 dní.Každý z pisatelů se těší na ohodnocení a myslím si,že pochvala a nebo ocenění je velmi dobrý motivující prostředek k dalšímu psaní.Vím,že je to časově náročnější,ale snad by to šlo nějak vymyslet. Děkuji

Jiří Červenka - 05. 01. 2010, 13:30:12
Pro Iva
To je Váš velmi dobrý postřeh a naše chyba. Když jsme tento příspěvek hodnotili, vůbec jsme si neuvědomili, že je zařazen do sekce "Neváhej a foť". Oznámíme autorce, že tento svůj příspěvek musí vložit do jiné vhodnější sekce. Děkujeme za upozornění.

iva - 05. 01. 2010, 13:04:49
fotografie
Když jsem byla malá,autor Barbora Cimrmanová

Jiří Červenka - 05. 01. 2010, 12:30:53
Pro Iva
Jaký konkrétní příspěvek máte na mysli? Abych Vám mohl odpovědět, musíte sdělit název dotyčného článku.

iva - 05. 01. 2010, 12:18:09
fotografie
Chtěla jsem se zeptat,proč byl obodován článek,ve kterém byla soutěžící sama na fotografiích,nemohla je přece sama vyfotit,když na nich byla.Domnívala jsem se,že fotografie musí autor článku pořídit sám. Děkuji za odpověď

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát